Ostravský primátor Kajnar napadl u soudu kandidátku ČSSD, chybí na ní

Ostravský primátor Petr Kajnar spolu s dalšími dvěma sociálními demokraty napadl u soudu krajskou kandidátní listinu ČSSD. Kajnar, který je předsedou krajské organizace ČSSD v Moravskoslezském kraji, na kandidátce pro předčasné volby do Sněmovny chybí. Uvedl to dnes Deník Insider.

 Ostravský primátor Petr Kajnar
29.8.2013 21:07   |  

Místopředseda ČSSD a lídr moravskoslezské kandidátky Lubomír Zaorálek uvedl, že řešení interních stranických sporů soudní cestou není vhodné.

„Spis je zde, dosud nebylo rozhodnuto,“ uvedla Cihlářová s tím, že se věc týká sestavování kandidátky v Ostravě. Kajnara ve věci zastupuje advokát Tomáš Sokol, který však o podrobnostech hovořit odmítl. „Nebyl jsem zbaven mlčenlivosti, tak to nemohu komentovat,“ uvedl.

Podle informací Insideru však Kajnar u soudu napadl to, že nebyl ostravským sdružením navržen na kandidátní listinu pro říjnové předčasné volby. A u soudu se proti tomu ohrazuje přesto, že v ostravském hlasování o kandidátech nedostal ani jeden hlas. Po neúspěchu ve stranických primárkách v Ostravě se Kajnar následně neprosadil ani na krajské úrovni. Spolustraníci argumentovali tím, že se o dění na radnici, kterou vede, zajímá policie. Dalším argumentem bylo podle zjištění Insideru to, že Kajnar byl v příbuzenském vztahu k lídrovi kandidátky Zaorálkovi.

Řešení soudní cestou není vhodné, zní z vedení sociálních demokratů

Sociální demokraté nechtějí zatím rozepři v Ostravě příliš komentovat. „Slyšel jsem, že v naší ostravské organizaci je problém se sestavením kandidátní listiny za město Ostrava, ale žádnou oficiální informaci zatím nemám,“ reagoval předseda strany Bohuslav Sobotka.

Podle Zaorálka zatím sociální demokracie nemá o žalobě dostatek informací. „ČSSD se chce nejdříve s celou věcí detailně seznámit, aby mohla zvolit adekvátní postup. Řešení interních sporů soudní cestou každopádně nepokládáme za vhodné,“ uvedl Zaorálek v tiskovém prohlášení. Podotkl také, že ČSSD musí sázet na týmovou spolupráci a neplýtvat osobnostmi, které jí mohou pomoci oslovovat co nejširší okruh voličů.


Čtěte také:

Ministr práce Koníček bude kandidovat za zemanovce, opouští ČSSD

Mynář bude za SPOZ kandidovat ve Zlínském kraji

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud aktualizováno

Rakousky ústavní soud zrušil výsledky druhého kola prezidentských voleb. Své rozhodnutí odůvodnil nesrovnalostmi při sčítání hlasů. Volby velmi těsně vyhrál kandidát Zelených… více

Komerční prezentace
Mobilní web