Policie navrhla obžalovat Jana Kalouska, ten rezignuje na funkce

aktualizováno Policie navrhla obžalovat pražského zastupitele za ODS a zpěváka Jana Kalouska. Kriminalisté ho viní z pojistného podvodu - úajně se podílel na machinacích s fakturami, které několik let prováděl jeden autoservis. Kalousek vinu popírá, v reakci ale oznámil, že rezignuje na některé funkce v zastupitelstvu.

zpěvák Jan Kalousek
18.5.2012 17:31   |  

Kalouskovi hrozí až tříleté odnětí svobody. Zastupitel svou vinu již dříve popřel, přesto se dnes rozhodl rezignovat na post předsedy výboru pro informatiku a evropské fondy. Zastupitelem ale zůstává.

„Rezignuji na post předsedy výboru pro informatiku a evropské fondy s okamžitou platností. Ctím presumpci neviny. Do rozhodnutí nezávislého soudu nebudu rezignovat na post zastupitele. Až mi bude sdělena obžaloba, požádám o pozastavení členství v ODS,“ prohlásil Kalousek.

„Spis jsme předali Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 s návrhem na podání obžaloby,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Kalousek se podle policie zapletl do trestné činnosti dnes už neexistujícího autoservisu, který vedl dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda ve výši 50 milionů korun. V případu podle dřívějších informací figuruje přes 70 lidí.


Čtěte také: Jan Kalousek: Jsem nádherný terč


Kalousek se podle spisu zapletl do trestné činnosti dnes už neexistujícího autoservisu, který vedl dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda ve výši 50 milionů korun. V případu podle dřívějších informací figuruje přes 70 lidí.

Podle kriminalistů si Kalousek do tohoto servisu dal dvakrát opravit auto, takže o podvodu musel vědět. Prý se dohodli, že navýší fakturu za opravu vozu. To ale zastupitel odmítl. „Jednalo se o nějakou nesrovnalost v opravě vozu z roku 2006,“ řekl již dříve televizi Nova Kalousek.

Kalousek působí v pražském zastupitelstvu od podzimu 2010, ODS ho tehdy těsně před volbami dosadila na post lídra jedné z kandidátek. Patří k zastáncům primátora Svobody. Byl i mezi částí zastupitelského klubu občanských demokratů, kteří v listopadu podpořili odchod z koalice ODS a ČSSD a dohodu na nové koalici s TOP 09. Po celou dobu působení v zastupitelstvu zastává placenou funkci.

Primátor Bohuslav Svoboda ODS jeho rozhodnutí přivítal. „Jsem rád, že zastupitel dospěl bez jakéhokoli nátlaku sám k názoru, že jediným možným řešením této kauzy je vzdát se místa placeného předsedy výboru ve velmi významné pozici,“ uvedl na tiskové konferenci. Pokud soud rozhodne o jeho nevině, bude se prý moci do funkce vrátit.

Autor: čtk, jih

Komentáře

Čtěte také

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů aktualizováno

Ucpané středoevropské dálnice vyžadují dnes od časného rána od řidičů silné nervy. Na tranzitních cestách přes Rakousko do Slovinska, ale i na trasách mezi Rakouskem a Bavorskem… více

Mobilní web