Poslanci nerozhodnou o pojišťovnictví, o něž se pře Šincl a Babiš

Sněmovna nebude rozhodovat o změnách v pojišťovnictví, které vyvolaly ostrý spor mezi poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Poslanci novelu na návrh předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka z této schůze vyřadili.

Andrej Babiš drží v ruce papíry s údaji o poslanci Ladislavu Šinclovi
8.7.2015 10:09   |  

Spor vyvolal Šinclův pozměňovací návrh, jenž by omezil provize pojišťovacích zprostředkovatelů. Babiš tvrdil, že je Šincl zlobbován pojišťovnami, a prostřednictvím poslance ANO Romana Kubíčka předložil jinou úpravu. Kvůli odmítání Šinclova návrhy se opět objevily spekulace o Babišově střetu zájmů. Hnutí ANO už dřív oznámilo, že Šinclův návrh nepodpoří, poslanci ČSSD měli hlasovat opačně.


Více o střetu Šincla s Babišem: Babiš na mne tlačil kvůli zprostředkovatelům, tvrdí poslanec


Poslanci se nebudou proti původnímu plánu zabývat ani úpravou obchodování s vojenským materiálem. Předloha má dát vládě možnost nejen nakupovat, ale nově i prodávat vojenský materiál bez účastni prostředníků. Sněmovna ji vyřadila před druhým čtením na návrh předsedy poslanců ČSSD Romana Sklenáka.

Naopak dolní komora na dnešek zařadila úvodní kolo debaty o novele, která zvedne spotřební daně na cigarety a tabákové výrobky. Krabička cigaret by kvůli ní zdražila od příštího roku o tři až čtyři koruny.


Čtěte také:

Kauza Šincl: vláda tento týden stáhne sporný zákon

Babišův další střet zájmů? Agrofert je pojišťovacím agentem Respectu

Experti o Šinclově návrhu: Omezení pojišťovacích provizí pročistí trh

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web