Poslanci nerozhodnou o pojišťovnictví, o něž se pře Šincl a Babiš

Sněmovna nebude rozhodovat o změnách v pojišťovnictví, které vyvolaly ostrý spor mezi poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Poslanci novelu na návrh předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka z této schůze vyřadili.

Andrej Babiš drží v ruce papíry s údaji o poslanci Ladislavu Šinclovi
8.7.2015 10:09   |  

Spor vyvolal Šinclův pozměňovací návrh, jenž by omezil provize pojišťovacích zprostředkovatelů. Babiš tvrdil, že je Šincl zlobbován pojišťovnami, a prostřednictvím poslance ANO Romana Kubíčka předložil jinou úpravu. Kvůli odmítání Šinclova návrhy se opět objevily spekulace o Babišově střetu zájmů. Hnutí ANO už dřív oznámilo, že Šinclův návrh nepodpoří, poslanci ČSSD měli hlasovat opačně.


Více o střetu Šincla s Babišem: Babiš na mne tlačil kvůli zprostředkovatelům, tvrdí poslanec


Poslanci se nebudou proti původnímu plánu zabývat ani úpravou obchodování s vojenským materiálem. Předloha má dát vládě možnost nejen nakupovat, ale nově i prodávat vojenský materiál bez účastni prostředníků. Sněmovna ji vyřadila před druhým čtením na návrh předsedy poslanců ČSSD Romana Sklenáka.

Naopak dolní komora na dnešek zařadila úvodní kolo debaty o novele, která zvedne spotřební daně na cigarety a tabákové výrobky. Krabička cigaret by kvůli ní zdražila od příštího roku o tři až čtyři koruny.


Čtěte také:

Kauza Šincl: vláda tento týden stáhne sporný zákon

Babišův další střet zájmů? Agrofert je pojišťovacím agentem Respectu

Experti o Šinclově návrhu: Omezení pojišťovacích provizí pročistí trh

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web