Poslední možnost: TOP 09 nabídne v Praze spolupráci ČSSD

Pražská TOP 09 chce při vyjednávání o nové pražské koalici oslovit ČSSD. Novinářům to řekl předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný. Na dnešním jednání o nové koalici od projektu odstoupili tři nezávislí zastupitelé okolo bývalého primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Koalice TOP 09, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) a pirátů podporovaná ODS tak má v 65 členném zastupitelstvu pouze 32 hlasů.

Zastupitel Václav Novotný
13.1.2016 12:25   |  

„Ano, oslovíme sociální demokraty, to je jediná možnost,“ řekl po koaliční schůzce Novotný.

Zastupitelský klub ČSSD má osm členů. Piráti ale už dříve uvedli, že nepodpoří ani nevstoupí do žádné rady, ve které usedne ČSSD nebo ODS. Právě kvůli tomuto rozhodnutí v původním plánu nebyla ODS v radě, menšinovou koalici by pouze podpořila.

TOP 09 dosud jednala s Trojkoalicí a piráty o menšinové radě, kterou by podpořila ODS a právě zmínění tři nezávislí. Pokud by se tak stalo, měla by koalice v 65členném zastupitelstvu většinu 35 hlasů. Po dnešním rozhodnutí nezávislých mají pouhých 32 hlasů.


Čtěte také:

Nezávislí kolem Hudečka koalici v Praze nepodpoří, ukončili vyjednávání

Praha směřuje k menšinové vládě. Primátora získá TOP 09

Praha míří k menšinové koalici v čele s TOP 09. ANO a ČSSD budou v opozici

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web