Praha chce rozdělit mezi své části 430 milionů, částku navýšila o čtvrtinu

Praha rozdělí mezi jednotlivé městské části rozpočtovou rezervu 430 milionů korun. Rozdělení peněz z letošního rozpočtu mezi radnice musí ještě schválit pražští radní a následně zastupitelé. Původně město chtělo rozdělit 350 milionů, částku ale nakonec navýšilo.

 Pražský magistrát
12.2.2016 10:07   |  

Peníze od města dostanou přednostně radnice, které je chtějí investovat do mateřských a základních škol. Na město se s žádostí o finance obrátilo všech 57 městských částí, které zaslaly 101 žádostí o více než 1,1 miliardy korun.

Rozdělení peněz musí příští týden schválit pražští radní. „V ideálním případě by pak konečné rozhodnutí mělo padnout už na jednání zastupitelstva 25. února. Chceme dát městským částem finanční prostředky k dispozici co nejrychleji,“ sdělila primátorčina náměstkyně Eva Kislingerová (ANO).

V roce 2015 Praha poskytla městským částem celkem 4,96 miliardy korun. Letos se částka zvýší. „V roce 2016 získají o 10,3 procenta více prostředků. Celkově totiž obdrží 5,474 miliardy,“ dodala Kislingerová.


Čtěte také:

Jižní Město pracuje na odtržení od Prahy

Zchudlé pražské Palermo

Čakovice prožívají na Prahu nevídaný stavební boom

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, což by odpovídalo nynější situaci, kdy se ekonomika postupně zlepšuje. Řekla to šéfka… více

Komerční prezentace
Mobilní web