Praha hodlá pokračovat v soudním sporu o nájemné ze Škodova paláce | E15.cz

Praha hodlá pokračovat v soudním sporu o nájemné ze Škodova paláce

Praha hodlá pokračovat v soudním sporu o nájemné ze Škodova paláce
Současné magistrátní sídlo, Škodův palác
• 
ZDROJ: ŠJů CC BY-SA 3.0 Wikimedia-Commons

ČTK

Praha bude pokračovat v soudním sporu ohledně nájemného za Škodův palác. Pokračovat budou i jednání s majiteli. Návrh primátorky Adriany Krnáčové (ANO) schválila rada hlavního města. Krnáčová přitom na konci loňského roku tvrdila, že soud s majitelem paláce není správnou cestou a že je možná dohoda.

Město se u soudu s firmou Copa Retail dožaduje zaplacení 618 milionů korun a snížení údajně předraženého nájemného. Za budovu v centru města, v níž sídlí magistrátní úředníci, totiž ročně platí 200 milionů. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by částka vyplacená městem měla převýšit 4,4 miliardy korun.

Primátorka nejprve v prosinci loňského roku uvedla, že se soudit nechce, rada následně vypověděla smlouvu advokátovi Vladimíru Zoufalému, který město zastupoval u soudu. „Zastáváme odlišné právní stanovisko,“ zdůvodnila tehdy primátorka. Následný výběr nové právní kanceláře provázely několik týdnů trvající komplikace.

Jednu z kanceláří město odmítlo kvůli skandálu s uniklými e-maily primátorky se šéfkou Copa Retail, další kancelář zase odmítla smlouvu s městem podepsat kvůli výrokům Krnáčové na její adresu.

Do Škodova paláce Praha v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) sestěhovala většinu úředníků pražského magistrátu. Původně odhadovala, že přestěhováním a pronájmem uvolněných budov ročně ušetří desítky milionů korun. Místo toho platí stovky milionů a magistrátní budovy zejí prázdnotou.

Kauza Škodova paláce pokračuje. Obchodní spor přerostl v politikum

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!