Praha se zřejmě kvůli Škodovu paláci obrátí na Nejvyšší soud

Praha zřejmě podá dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli rozsudku pražského městského soudu v kauze Škodova paláce. V úterý o tom bude rozhodovat nekompletní pražská rada. Soud v říjnu loňského roku v odvolacím řízení zamítl nárok města vůči majiteli paláce, firmě Copa Retail. Praha za pronájem paláce, kde sídlí magistrátní úředníci, zaplatila už více než 1,5 miliardy korun. Soudí se kvůli údajně přemrštěné výši nájemného.

 Happening majitelů Škodova paláce
1.2.2016 15:31   |  

Ohledně Škodova paláce vede město dva soudní spory. Ani v jednom zatím neuspělo. „Rada města v úterý rozhodne, zda podat dovolání ve věci určení výše najímaného a výše inflační doložky,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Soud v říjnu v odvolacím řízení zamítl žalobu města na změnu právních poměrů mezi oběma stranami. Lhůta pro podání dovolání vyprší 7. února. „O dovolání k druhé žalobě rozhodne rada města, jakmile bude připraven materiál k projednání,“ doplnil mluvčí. Ve hře je patrně i mimosoudní vyrovnání.

Město se u soudů dožaduje vyplacení 618 milionů a snížení údajně předraženého nájemného. Za budovu v centru města ročně platí 200 milionů korun. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by celková částka vyplacená městem měla převýšit 4,4 miliardy korun. Nájemní smlouvu Praha uzavřela v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS). Ve Škodově paláci od roku 2006 sídlí většina magistrátních úředníků.


Čtěte také:

Praha zaplatí za právní poradenství ohledně Škodova paláce další milion

Praha ukončila smlouvu s právníkem ve sporu o Škodův palác

Abigail Schaeffer: Praha se o Škodův palác soudí zbytečně

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web