Praha zřejmě odvolá členy dozorčí rady „akciovky“ TSK | E15.cz

Praha zřejmě odvolá členy dozorčí rady „akciovky“ TSK

Praha zřejmě odvolá členy dozorčí rady „akciovky“ TSK
Jiří Nouza
• 
ZDROJ: Euro

ČTK

Vedení Prahy se údajně chystá odvolat členy dozorčí rady akciové společnosti Technická správa komunikací (TSK). Mezi nimi jsou bývalí náměstci primátora Jiří Nouza (TOP 09) a Rudolf Blažek (ODS) a zastupitelka Gabriela Kloudová (dříve ODS). Sdělily to tři na sobě nezávislé zdroje obeznámené s děním ve firmě.

Akciovou společnost TSK založilo loni bývalé vedení města složené z členů TOP 09 a má nahradit současnou příspěvkovou organizaci se stejným názvem.

„Materiál o výměně členů dozorčí rady by měl být hotov a předložen radě přespříští týden,“ řekl pod podmínkou anonymity jeden z dobře informovaných zdrojů. Podle dalších zdrojů k odvolání mělo dokonce prý už dojít v uplynulých týdnech.

V pětičlenné dozorčí radě TSK je mimo jiné bývalý náměstek primátora a nynější zastupitel Jiří Nouza (TOP 09) nebo bývalá pražská zastupitelka původně zvolená za ODS Gabriela Kloudová. V radě je rovněž bývalý zastupitel a náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Ten byl náměstkem ve vedení města v éře primátora Pavla Béma (ODS), poté také krátce působil na ministerstvu obrany.

Vedení města případnou výměnu dozorčí rady nechtělo komentovat. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), do jehož kompetence TSK spadá.

Zděděná TSK

Transformaci TSK z příspěvkové na obchodní společnost připravilo loni bývalé vedení města. Původně měla příspěvková organizace zaniknout na konci roku. Odklad způsobilo zamýšlené a nakonec neuskutečněné převedení části Pražských služeb pod TSK. Kdy bude transformace dokončena, zatím není jasné. Podle Dolínka s ní ale město i nadále počítá.

Nové vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) již od svého listopadového nástupu do vedení města vyměnilo členy dozorčí rady v několika společnostech, které město vlastní nebo v nich má podíl. Naposledy vedení města vyměnilo členy dozorčí rady Obecního domu, k obměně došlo i v Pražských službách nebo dopravním podniku. Výměnu chystá Praha i ve společnosti Operátor opencard.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!