Prášek v obálce pro Kalouska nebyl nebezpečný, uvedli hasiči | E15.cz

Prášek v obálce pro Kalouska nebyl nebezpečný, uvedli hasiči

ČTK

Výhrůžky fyzickou likvidací jsou každodenní rutinou vrcholového politika, uvedl šéf TOP 09. Policie na základě výsledků rozboru určí další postup.

Do Poslanecké sněmovny přišla obálka s neznámým práškem. Na místě zasahovali hasiči, kteří si neznámou látku převzali k expertize. Podle prvního zjištění nebyla nebezpečná, řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Zásilka byla určena předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, otevřela ji asistentka, která věc ohlásila. Podle Kalouska jsou výhrůžky fyzickou likvidací každodenní rutinou vrcholového politika.

"Stačí se podívat na diskuse pod internetovými články... Frustrovaný zoufalec, který chce být něčím důležitý, se snaží vyhrožovat smrtí někomu jinému. Zažil jsem to tisíckrát, dnes zase. Dnes mě mrzí, že to bylo s plnou parádou," řekl Kalousek. Asistentka podle něho postupovala přesně podle bezpečnostních předpisů. "Kdybych každý den postupoval podle bezpečnostních předpisů, nedělám nic jiného, než že volám policii," podotkl předseda TOP 09.

TOP 09 představila strategii Vize 2030, chce zavedení eura

Hasiči a policisté dostali informaci o nálezu neznámé látky v zásilce kolem 12:15. Podle mluvčí hasičů vyjeli na místo chemici a hasiči z centrály a ochrany Pražského hradu. "Látku zajistili, dle první detekce nebyla nebezpečná, a odvezli k dalšímu zkoumání," uvedla Adamcová.

Mluvčí policie Jan Daněk řekl, že policie na základě výsledků rozboru určí další postup a rozhodne, zda šlo o protiprávní jednání.

Podobný inciden se stal začátkem měsíce v Tanvaldu. Městský úřad byl skoro tři hodiny uzavřený kvůli dvěma podezřelým obálkám, které obsahovaly neznámou bílou látku. V souvislosti s tím byla dočasně uzavřena i pobočka České pošty. Z městského úřadu muselo být evakuováno 30 lidí, jedna žena byla z preventivních důvodů hospitalizována.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!