Pražský primátor poletí do Kyjeva. Bude učit, jak bojovat proti korupci

Pražský primátor Tomáš Hudeček letí do Kyjeva. Místní politické představitele bude učit, jak se ubránit proti korupci. V rámci návštěvy vystoupí i na bezpečnostní konferenci. Zástupci kyjevského magistrátu na oplátku zase zamíří do Prahy.

Pražský primátor Tomáš Hudeček
10.4.2014 17:01   |  

„Jsme hodně daleko v tom, jak spravovat město. Zástupci kyjevského magistrátu se obrátili na Prahu, ne na Londýn. Pro nás je to výraz uznání a vyznamenání naší práce,“ uvedl Tomáš Hudeček.

Kyjev Prahu požádal o pomoc s restrukturalizací kyjevského magistrátu a o předání zkušeností s rozvojem města a praktickým zaváděním protikorupčních mechanismů na vrcholné municipální úrovni v rámci systému veřejné správy.

Primátor má v plánu se zúčastnit také bezpečnostní konference v Kyjevě, kterou pořádá organizace Open Ukraine. Osobně ho pozval ukrajinský ministerský předseda Arsenij Jaceňuk. Ve svém projevu se bude „zaobírat nezastupitelnou rolí občanské společnosti v liberální demokracii západního střihu a také i příznačnými paralelami z moderní ukrajinské a československé historie“.

Opozičních demonstrantů na Ukrajině se Praha zastala už během protestů. A vystoupila také proti chystané návštěvě někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v Česku. Záhy poté dostal pražský primátor pozvánku na bezpečnostní konferenci.


Čtěte více:

Rusko chce zničit Ukrajinu, tvrdí Jaceňuk. Separatisté žádají o intervenci

Rusové chystají invazi na Ukrajinu, varuje americká rozvědka

Ukrajina přestala plnit zásobníky plynu. Český EPH může přijít o zisky


Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web