Předsedou pirátské strany zůstává Ivan Bartoš | E15.cz

Předsedou pirátské strany zůstává Ivan Bartoš

Předsedou pirátské strany zůstává Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
• 
ZDROJ: Mladá fronta
25. srpna 2012 • 20:56
Ivan Bartoš na dnešním celostátním fóru podle očekávání obhájil funkci předsedy České pirátské strany. Získal drtivou většinu 57 hlasů, zatímco jeho vyzyvatel Petr Bajgar z moravské organizace Pirátů pouze 14 hlasů. Bajgara nominovali moravští Piráti na dnešním jednání.

„Je jedno, kdo je zvolen předsedou Pirátů, důležité je, aby celý tým byl super a týmem jste vy všichni,“ uvedl znovuzvolený předseda. Prvního místopředsedu bude Bartošovi dělat student Jakub Michálek, kterému dalo důvěru 62 účastníků celostátního fóra.

Pirátská strana má ambice dostat se v podzimních volbách do krajských zastupitelstev i do Senátu a kandidovat hodlá za dva roky i do Poslanecké sněmovny a Evropského parlamentu, uvedl Bartoš.

Do senátních voleb vysílají Piráti dva vlastní kandidáty: Patrika Doležala v Brně a Lenku Matouškovou na Benešovsku. Spolu se Zelenými a KDU-ČSL nominovali Libora Michálka v Praze. „Prosazovat chceme především transparentnost,“ řekla Matoušková. Považuje za reálné, aby zástupci Pirátů zasedli v Senátu i v krajích.

Čtěte také:

Piráti okopírovali Seznam, chtějí debatu o autorských právech

Pirátům u Němců roste podpora, pomýšlejí i na parlament

Slovíčkaření i QR kódy. Piráti Praze předvedli tekutou demokracii

„Každopádně nemáme aspiraci být vládní stranou, nechceme být v klasické koalici,“ zdůraznila. Když se v parlamentu hlasuje, pak je podle ní důležité jít především za myšlenkou, za věcí, aby stát fungoval.

Česká pirátská strana má 223 členů a 987 registrovaných příznivců. Stav jejího účtu je 281 200 korun. Facebookovou stránku Pirátů sleduje přes 30 tisíc uživatelů, což z ní dělá třetí největší stranu světového pirátského hnutí. Pirátské strany vznikly jako reakce na pokusy o údajné omezování základních občanských práv vlivnými lobbistickými skupinami. Sdružují se v Pirátské internacionále.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!