Předvolební agitace každým dnem sílí

13.10.2010 7:50   |  

Do finále volební kampaně před komunálními a senátními volbami se včera zapojila i vláda. Postará se o urychlené projednání novely zákona o ochraně ovzduší. Ta by měla městům umožnit, aby si vymezila nízkoemisní zóny a mohla omezovat některé zdroje znečištění. Aby byla norma přijata co nejrychleji, koalice ho do sněmovny pošle jako poslaneckou iniciativu.

„Problém je velmi aktuální, inverzní období už se projevuje na kvalitě ovzduší v Moravskoslezském kraji,“ uvedl premiér Petr Nečas (ODS). Proto je podle něj potřeba celou záležitost řešit urgentně.

Pod poslaneckým návrhem, který má vláda schválit dnes, je mimo jiné jako autorka uvedena Kristýna Kočí (VV). Ta právě v Ostravě za Věci veřejné kandiduje v komunálních volbách.

Ovzduší v Moravskoslezském kraji ovšem patří k nejvíce znečištěným v Evropě.

Pražští sociální demokraté před volebním víkendem také finišují. Včera oznámili, že za nejdůležitější problém Prahy považují bydlení. A mezi jinými návrhy, které hodlají na magistrátu prosazovat, je i doplatek ke stavebnímu spoření. Sumu, o kterou chce státní příspěvek na spoření zkrátit vláda, by měla mladým střádalům vyplácet městská pokladna.

Dorovnání státního příspěvku na stavební spoření by se týkalo těch mladých rodin, které uzavřely smlouvy ještě před snížením státního příspěvku.

Sociální demokraté se nebrání privatizaci městských bytů. Chtějí se však zasadit o to, aby v Praze pro prodej bytů existovala jednotná pravidla, tedy prosadit ceník, který by vycházel z kvality a umístění bytů.

ČSSD Pražanům, vláda Ostravě

» Doplatek mladým rodinám na stavební spoření
» Tisíci korunový příspěvek na nájemné pro seniory a rodiny s malými dětmi
» Bezúplatný převod zastavěných pozemků na majitele
» Kabinet urychlí projednání zákona o čistotě ovzduší

Autor: Jana Havligerová

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web