Přestavte zchátralé památky na hotely, navrhl Zeman středním Čechám | E15.cz

Přestavte zchátralé památky na hotely, navrhl Zeman středním Čechám

Přestavte zchátralé památky na hotely, navrhl Zeman středním Čechám
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Prezident Miloš Zeman pochválil Středočeský kraj za spolupráci s Čínou. Připomněl, že v regionu působí automobilka Škoda Auto, která má v Číně svůj největší trh. Zeman to řekl v budově krajského úřadu při zahájení třídenní návštěvy středních Čech.

Hejtmanství udržuje vztahy s partnerskou provincií S'-čchuan. V Nymburku také vznikla první česko-čínská průmyslová zóna. Její obsazení čínskými investory má město zajišťovat ve spolupráci s krajem.

„Chtěl bych velice ocenit, že se Středočeský kraj intenzivně zabývá spoluprací s Čínou,“ prohlásil Zeman, podle nějž dobré ekonomické vztahy s touto zemí jsou jedním z důvodů, proč lze očekávat v budoucnu rozšíření exportních možností a také investice ve všech krajích.

Kladivo na hejtmany

Prezident připomněl, že při návštěvách krajů s sebou vozí knihu „Kladivo na hejtmany“, kterou zpracoval Národní památkový ústav a která upozorňuje na neudržované památkové budovy. Středočeský kraj na tom podle Zemana moc dobře není, protože je veliký a už kvůli tomu má hodně zborcených památek. Asi v osmi případech jde přitom o krásné zámecké areály včetně parků. Kdyby se tyto zámecké areály opravily, získal by kraj podle Zemana hotely pro turisty, mimo jiné i z Číny, s jejíž provincií S'-čchuan spolupracuje.

Zeman má v plánu ještě cestu do Vlašimi, kde si prohlédne závod společnosti Sellier & Bellot a setká se s představiteli města a lidmi na nádvoří vlašimského zámku. V úterý prezident zamíří na letiště u Bystřice na Benešovsku, do Berouna a Sedlčan. Ve středu má na programu návštěvu Jinců na Příbramsku, kde se setká mimo jiné se zástupci dělostřeleckého pluku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!