Senátoři vyzvali premiéra, aby nepřijal demisi Valachové | E15.cz

Senátoři vyzvali premiéra, aby nepřijal demisi Valachové

25. května 2017 • 11:50

Senátní podvýbor pro sport dnes vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Ministryně se rozhodla rezignovat ke konci května v souvislosti s kauzou dotací ve sportu. Podle senátorů by ale měla zůstat kvůli řešení dalšího financování českého sportu.

"Valachová je podle nás natolik obeznámena se situací, že by bylo nejlepší, aby v úřadě zůstala. Nikdo jiný se podle našeho názoru nemůže ve složitém resortu školství a zejména problematice sportu narychlo zorientovat," uvedl předseda podvýboru Jaroslav Zeman (ODS). Výzva podle něj byla přijata jednomyslně.

Anketa: Jak by zhodnotili působení končící ministryně školství Valachové?

Podobnou výzvu už před dvěma týdny vyslala k předsedovi vlády Národní rada pro sport." Myslíme si, že by bylo velmi dobře, aby paní ministryně svoji misi dokončila," uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Valachová se rozhodla rezignovat k 31. květnu, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu, v níž figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová. Ta je podezřelá, že se se šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou domlouvala na rozdělování investičních dotací.

Kauza Pelta: Ani pád Sazky nás tolik neohrozil, tvrdí šéf unie sportu

Ministryně rezignaci oznámila v době, kdy vládu odmítal opustit bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš kvůli pochybnostem o jeho financování. Sobotka oznámil, že se s případnými nástupci Valachové bude průběžně scházet a adepta chce mít do konce května.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!