Šlégr chystá návrat do politiky, opět v barvách ČSSD

Bývalý hokejista Jiří Šlégr se pokusí o návrat do politiky. Bude kandidátem ČSSD pro senátní volby na Mostecku, řekla mluvčí strany Eva Gregorová. O nominaci olympijského vítěze z Nagana rozhodli členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu.

Jiří Šlégr
30.3.2016 15:11   |  

Šlégr byl jediným kandidátem, o kterém mostecká ČSSD rozhodovala. „Hlas zaslalo 58,1 procenta zdejších členů strany. Z nich 61,3 procenta podpořilo Jiřího Šlégra,“ řekl Gregorová.

Šlégr byl v letech 2010 až 2013 poslancem. ČSSD ale opustil společně s někdejším předsedou Jiřím Paroubkem a zamířil do jeho LEV-21. Za ČSSD bude podle krajského předsedy Miroslava Andrta kandidovat jako nezávislý. „Prošel nějakým ponaučením z předchozí etapy a myslíme si, že je to člověk přijatelný pro širší spektrum lidí. Velmi aktivně působí ve sportovním prostředí a chce se té problematice dále věnovat,“ řekl už dříve Andrt.

Na Mostecku bude senátorský mandát obhajovat lékařka Alena Dernerová (Severočeši.cz). Za ODS se jí postaví mostecká zastupitelka, ředitelka zdejší základní školy Libuše Hrdinová. Další strany zatím své kandidáty nezveřejnily.


Čtěte také:

ČSSD loni hospodařila s přebytkem 27 milionů, letos půjde do minusu

ANO dá na kampaň 50 milionů. Podnikatelé nabídku kandidovat odmítají

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web