Sněmovna schválila daňovou dohodu s Cookovými ostrovy

Sněmovna schválila dohodu mezi ČR a Cookovými ostrovy o výměně informací v daňových záležitostech. Má umožnit spolupráci mezi finančními úřady obou zemí při potírání daňových podvodů a obcházení daňových povinností. Senát dohodu schválil již loni v červenci. Musí ji ještě podepsat prezident.

Daně, ilustrační foto
10.3.2016 9:59   |  

Dohodu podepsali zástupci obou zemí loni v únoru v novozélandském Aucklandu. Vláda uvádí, že její uzavření je v zájmu ČR, protože umožní finanční správě získat další účinný nástroj k získávání informací potřebných pro správu daní.

Součástí dohody je hlavně možnost prověřit, jestli příjmy a majetek českých poplatníků byly řádně zdaněny. A to bez ohledu na to, jestli jsou potřebné informace v držení bank nebo jiných finančních institucí Cookových ostrovů.

„Informace poskytnuté na základě této dohody podléhají daňové mlčenlivosti,“ řekl dnes ministr financí Andrej Babiš s tím, že uzavření dohody by mělo vést k účinnému snížení daňových úniků. „Dohody tohoto typu působí jako preventivní opatření k posílení platební morálky českých daňových poplatníků,“ dodal Babiš.


Čtěte také:

Přiznání k různým typům daní: Kdy a kdo je musí podávat?

EU si pohlídá účetnictví nadnárodních firem, zavede pravidla o výměně informací

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web