Sněmovna schválila daňovou dohodu s Cookovými ostrovy

Sněmovna schválila dohodu mezi ČR a Cookovými ostrovy o výměně informací v daňových záležitostech. Má umožnit spolupráci mezi finančními úřady obou zemí při potírání daňových podvodů a obcházení daňových povinností. Senát dohodu schválil již loni v červenci. Musí ji ještě podepsat prezident.

Daně, ilustrační foto
10.3.2016 9:59   |  

Dohodu podepsali zástupci obou zemí loni v únoru v novozélandském Aucklandu. Vláda uvádí, že její uzavření je v zájmu ČR, protože umožní finanční správě získat další účinný nástroj k získávání informací potřebných pro správu daní.

Součástí dohody je hlavně možnost prověřit, jestli příjmy a majetek českých poplatníků byly řádně zdaněny. A to bez ohledu na to, jestli jsou potřebné informace v držení bank nebo jiných finančních institucí Cookových ostrovů.

„Informace poskytnuté na základě této dohody podléhají daňové mlčenlivosti,“ řekl dnes ministr financí Andrej Babiš s tím, že uzavření dohody by mělo vést k účinnému snížení daňových úniků. „Dohody tohoto typu působí jako preventivní opatření k posílení platební morálky českých daňových poplatníků,“ dodal Babiš.


Čtěte také:

Přiznání k různým typům daní: Kdy a kdo je musí podávat?

EU si pohlídá účetnictví nadnárodních firem, zavede pravidla o výměně informací

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web