Sobotka po jednání s Babišem: Žádná koaliční krize se nekoná

Střet, který v pátek vypukl mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) nevyvolal koaliční krizi. Po večerním jednání s Babišem to prohlásil premiér Bohuslav Sobotka. Jednal s ním nejen o situaci na ministerstvu zdravotnictví, ale i ve Sněmovně, kde se vládě nedaří prosazovat některé její návrhy.

Bohuslav Sobotka
7.11.2014 20:52   |  

„Já asi neudělám moc velkou radost parlamentní opozici, panu (místopředsedovi TOP 09 Miroslavu) Kalouskovi a ODS, protože žádná koaliční krize se nekoná,“ řekl Sobotka. „Potvrdili jsme si, že koalice bude samozřejmě pokračovat,“ dodal. Připustil však, že atmosféru jednání poněkud ohrozilo to, co se dělo přes den. Babiš například na Twitteru vzkázal Němečkovi z jednání v Bruselu, že by měl nastoupit na psychiatrické a protialkoholní léčení.

„To, co se odehrálo, byla možná určitá špička ledovce, protože tady probíhá diskuse v koalici o tom, jestli je možné uplatnit i připomínky koaličních stran k fungování ministerstva zdravotnictví,“ řekl Sobotka. „Chceme si ty věci vyříkat,“ podotkl. Vyslovil se pro to, aby si strany nevyměňovaly vzkazy přes média nebo Twitter.

S Babišem se sejde znovu ve středu ráno před jednáním vlády a na středeční odpoledne svolá koaliční radu. Také na koaliční radě chce jednat o situaci na ministerstvu zdravotnictví, o platech ústavních činitelů a situaci ve Sněmovně.


Čtěte také:

Němeček: Nemám pocit, že by moje pozice byla ohrožena

Babiš pokračuje v útoku na Němečka: Být z hnutí ANO, ve vládě by skončil

Babiš poslal Němečka na psychiatrii, opozice už uvažuje o nedůvěře vládě

Konec sporů? Babiš s Němečkem si předají informace o auditech nemocnic

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web