Starostové: Krnáčové nejde o stavební předpisy, ale o spory se Stropnickým | E15.cz

Starostové: Krnáčové nejde o stavební předpisy, ale o spory se Stropnickým

Starostové: Krnáčové nejde o stavební předpisy, ale o spory se Stropnickým
Pražská primátorka Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: Repro Strategie (Michael Tomeš)

ČTK

Pražská organizace Starostů a nezávislých (STAN) odsoudila chování primátorky Adriany Krnáčové (ANO) kolem Pražských stavebních předpisů. Jde podle nich o její osobní spor s náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice). Současnou koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice ale starostové nezpochybňují. Primátorka na úterním jednání rady prosadila odebrání některých kompetencí náměstku Stropnickému, čímž vyvolala spor v koalici.

„Chceme restartovat důvěru mezi koaličními partnery, protože byla zásadně otřesena. To očekáváme od nadcházejícího koaličního jednání,“ uvedla strana v prohlášení. Vyřešit svůj spor musí podle ní Krnáčová, Stropnický a Strana zelených. V koalici hodlá STAN zůstat. „Ovšem jedině za předpokladu, že bude dodržována koaliční dohoda a politická kultura,“ uvedl mluvčí STAN Karel Kreml.

Spor v koalici rozpoutalo úterní jednání rady, kde Krnáčová předložila vlastní návrh stavebních předpisů, a tuto problematiku od Stropnického převzala. Stropnický následně nabídl svou rezignaci, klub Trojkoalice ji ale nepřijal. Nyní prý o odchodu nepřemýšlí, přestože pražští radní v úterý neschválili ani jeden z klíčových materiálů, které předkládal.

Piráti: Stavební předpisy nevznikly v kanceláři Krnáčové. Máme důkaz

Trojkoalice chce situaci řešit na koaličním jednání. Kdy se uskuteční, zatím není jasné. O situaci už v úterý jednali zelení, konstatovali, že nesystémový zásah do pravomocí Stropnického je v rozporu s koaliční smlouvou.

Dál ale plně podporují spojení s lidovci a STAN v Trojkoalici v radě města. Rovněž lidovci chtějí v koalici zůstat. KDU-ČSL i STAN uvedly, že spor si musí vyřešit zelení sami.

Mezitím se dnes rozhořel spor o autorství nového návrhu stavebních předpisů, který nechala Krnáčová v úterý radou schválit. Primátorka tvrdí, že dokument vznikl v jejím sekretariátu. Podle zastupitelů Pirátů je ale v metadatech souboru důvodové zprávy vidět, že byla vytvořena hodinu před jednáním rady a na počítači s operačním systémem MacOS, které magistrát nemá.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!