Strany dostaly volební čísla, kampaň zahájila jako první TOP 09

Kampaň před podzimními volbami zahájila jako první Kalouskova TOP 09. V letošních volbách do krajů a Senátu bude ČSSD kandidovat s číslem 12, ANO s třicítkou a lidovci se čtyřiadvacítkou. Občanští demokraté mají dvojku a TOP 09 dvaatřicítku. Čísla, jimiž budou označeny hlasovací lístky volebních uskupení, vylosovala Státní volební komise.

Miroslav Kalousek na sněmu strany
24.8.2016 7:28   |  

Celkem v letošních krajských volbách kandiduje 89 uskupení hlavně kvůli různým koalicím, které strany a hnutí sestavily pro jednotlivé regiony. Při minulých krajských volbách před čtyřmi lety jich bylo o čtyři více.


Přečtěte si: Schwarzenberg: Hrad je nepřístupnější než za Husáka


Horkou fázi své předvolební kampaně už včera spustila TOP 09. „Vidím jako znepokojující, že se nám omezují svobody nabyté po sametové revoluci. Teď se pohybujeme směrem ke druhé republice, kdy byla zavedena cenzura. Omezování svobod vypadá nenápadně, ale o to je nebezpečnější,“ uvedl kampaň čestný předseda strany Karel Schwarzenberg. Slogan, s nímž jde TOP 09 do voleb, zní: Svobodu si musíme chránit.


Čtěte také:

Ústecko čeká v krajských volbách souboj komunisty s bývalým boxerem

Autor: tto

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web