Tahanice o kamiony v Praze městská rada nevyřešila | E15.cz

Tahanice o kamiony v Praze městská rada nevyřešila

14. září 2016 • 11:53

Chystaná omezení kamionů při průjezdu Prahou zůstávají i po včerejšku nejspornějším bodem v soužití metropole a Středočeského kraje. Na zasedání pražské rady, která se problémem zabývala, měl z pověření obcí vystoupit středočeský hejtman Miloš Petera, ke slovu se ale nedostal.

„Paní primátorka se obávala, že jakékoli moje vystoupení by mohlo být součástí předvolební kampaně,“ uvedl Petera. Po pražské vládě chtěl slib, že až do dostavby velkého dálničního okruhu zmrazí plány na zákaz vjezdu kamionů do města.

Čtěte více:

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Omezení by prý zahltilo těžkou dopravou řadu středočeských měst. Takový slib hejtman v Praze nezískal. Dostalo se mu ale ujištění, že kraj může vyslat zástupce do skupiny, která bude pod vedením ministerstva dopravy dostavbu okruhu připravovat. Řešení potíží má přinést především dostavba v úseku mezi Modleticemi a Běchovicemi, která by znamenala propojení dálnic D1 a D11. Zároveň by měla vzniknout skupina nová, která bude omezení kamionů promýšlet.

„Jako Praha nechceme ohrozit hospodářství, ale jsme zvoleni v Praze a musíme chránit její obyvatele. Jako Praha něco připravujeme, ale budeme to následně řešit dohromady a budeme čekat výstupy o úpravách v Praze i středních Čechách, “ uvedl po jednání radní pro dopravu Petr Dolínek.

Zákaz vjezdu kamionů chystá město na leden. Podle materiálu schváleného v srpnu by se nemusel týkat hlavního tranzitního tahu, tedy Štěrboholské radiály. Radní ale prosazují omezení i zde.

 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou