Tendr na leteckou záchranku měl donutit k rezignaci Němečkova náměstka

Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Josef Vymazal (ANO) k 11. březnu rezignoval, uvedl zdravotní důvody. Podle zdrojů ČTK ale za jeho rezignací stojí především problémy s tendrem na leteckou záchrannou službu. Na rezignaci se dohodl Vymazal po poradě s ministrem Svatoplukem Němečkem (ČSSD).

Josef Vymazal
7.3.2016 12:06   |  

Vymazal byl podle Zdravotnického deníku delší dobu na zdravotní dovolené. Jeho jméno se v poslední době opakovaně objevilo v souvislosti s výběrovým řízením na leteckou záchrannou službu. Byl odpovědný za zadání posudku expertům Dopravní fakulty ČVUT, na základě kterého pak chtělo ministerstvo tendr připravit, včetně cenových podmínek.

Posudek napadl Vymazalův stranický šéf a ministr financí Andrej Babiš, protože došel ke zcela jiným částkám. Podle webu se tak „Vymazal ocitl mezi dvěma ministry jako mlýnskými kameny“. Nynější smlouvy se soukromými firmami Alfa-Helicopter a DSA z roku 2008 na zakázku za 3,128 miliardy korun vyprší ke konci letošního roku. Podle původního záměru se měl vypisovat tendr na osm základen z deseti znovu na osm let.

Předsednictvo vlády schválilo, že tendr na provoz letecké záchranné služby se bude vypisovat jen pro šest základen. Armáda a policie, které nyní zajišťují po jedné základně, by si přibraly každá jednu další. Cena má vycházet z toho, za kolik provozuje službu vnitro. Vláda opakovaně projednání bodu odkládala, Babiš napadl cenu připravovaného tendru 3,2 miliardy korun. Podle něj by bylo nejlepší, kdyby celou leteckou záchranku zajišťoval stát.


Čtěte také:

Otálení ministerstva i vlády nad záchrankou nahrává Alfa Helicopter a DSA

Leteckou záchranku může převzít armáda, navrhuje vláda

Ceny provozu letecké záchranky má určit nový, třetí znalecký postudek

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web