TOP 09: Budeme se chovat fér

9.9.2010 17:00   |  

TOP 09 dnes oficiálně zahájila volební kampaň, důraz v ní dává na toho „správného muže pro Prahu“, jak Zdeňka Tůmu označil předseda strany Karel Schwarzenberg. Kandidátovi topky na pražského primátora nejvíce vadí, jak se za současného vedení hlavního města vytrácejí zelená místa a jak magistrát obětuje celé plochy developerům.

Už nyní ale Tůma bedlivě sleduje i způsob, jakým radnice utrácí. Kvůli některým veřejným zakázkám už nyní chystá dát antimonopolnímu úřadu podnět k šetření. „V rozporu se zákonem o veřejných zakázkách je na první pohled například zadání na pořízení jednotného ekonomického systému, další se dají najít v oblasti IT,“ konstatoval Tůma. Podle něj Praha nyní potřebuje především dobrý management a nikoli politikaření.

Slíbil také, že TOP 09, pokud ve volbách uspěje, bude ke správě hlavního města přistupovat s vědomím, že není jejím soukromým vlastnictvím. TOP 09 by v Praze ráda zavedla jednotný parkovací systém. Nelíbí se jí, že čtvrti, které nevybírají parkovné, jsou zahlcené na úkor těch, které parkovné vybírají. Automobily se tak podle TOP 09 vytlačují z jedné pražské části do druhé.

ProgramTOP09 pro Prahu má celkem devět bodů, za důležitý považuje strana například kvalitní a promyšlený dopravní systém. Její zastupitelé proto budou prosazovat co nejrychlejší dokončení vnitřního i vnějšího městského okruhu, Kampaň TOP 09 bude opět jako u voleb parlamentních založena na kontaktu s voliči, ti pražští se budou moci s kandidáty setkávat ve speciální tramvaji, a to na trase řádné linky městské hromadné dopravy číslo 9.

Autor: Jana Havligerová

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web