V Hluboké nad Vltavou posílila ODS

Jihočeské městečko Hluboká nad Vltavou, které se rádo honosí pověstí lukrativního bydliště pro regionální smetánku, potvrdilo pověst bašty ODS. Modrá strana tu s 24 procenty opět drtivě vyhrála. Oproti roku 2010 si dokonce o jeden mandát polepší, v zastupitelstvu získá celkem šest křesel. Ostatní strany a hnutí mají maximálně dvě místa, například sociální demokraté jedno ztratili a do jednadvacetičlenného zastupitelstva se dostal jen jeden jejich člen.

Tomáš Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou
13.10.2014 7:57   |  

V čele města tak zůstane senátor Tomáš Jirsa, který jako starosta úřaduje v podzámčí už dvacet let. Jeho souputníkem je místostarosta s kontroverzní pověstí Pavel Dlouhý. I on zůstává v zastupitelstvu, i když podle preferenčních hlasů klesl z druhého na třetí místo kandidátky.

„Je za námi dvacet let usilovné práce, máme nejnižší nezaměstnanost i poplatky,“ řekl deníku E15 Jirsa. Místní úspěch ODS, která na celostátní úrovni skomírá, vysvětluje i vzájemnou znalostí lidí na malém městě a také ochotou strany k nevynuceným koalicím.

„Válka je programem bláznů, naším heslem je spolupráce,“ uvedl Jirsa. Doplnil, že navzdory „médii vytvářené blbé náladě“ považuje vývoj celé republiky v posledních pětadvaceti letech za úspěšný.


Čtěte také:

Fórum 50 %: Do zastupitelstev se dostalo 16127 žen, o procento víc než loni

Den po volbách přinesl oťukávání, ostrá jednání přijdou

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web