Vláda schválila prodej areálu v pražských Radlicích za 175 milionů

Ministerstvo vnitra prodalo za více než 175 milionů korun areál bývalých autodílen v pražských Radlicích. Pozemky a objekty však ještě do konce roku 2020 může používat policie. Vyplývá to z výsledků nočního jednání vlády a podkladů pro jednání ministrů. Vláda prodej schválila.

 peníze, koruny
10.3.2016 15:22   |  

V areálu je podle předkládací zprávy komplex technických budov. Pro stát je dlouhodobě nevyužitelný vzhledem k jeho umístění a technické zastaralosti. Loni ministerstvo vnitra vyhlásilo výběrové řízení, při jehož přípravě se ukázalo, že by areál na čas potřeboval jeden ze speciálních policejních útvarů. Ministerstvo tak areál prodalo, ale ještě ho má zadarmo na pět let ve výpůjčce.

Podle podkladů pro vládu to může být pro kupce výhodou, protože o podobné nemovitosti mají zájem investoři plánující velkou obnovu nebo novou výstavbu, pro kterou je třeba povolení úřadů.

Novým majitelem Investiční Delta

„Vydání těchto rozhodnutí však předchází dlouhodobý proces zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, jež může v obdobných případech a zejména v Praze trvat několik let. Užíváním nemovitostí pro účely policie je zajištěna bezpečnost areálu a jistota nevybydlenosti nemovitosti,“ uvádí materiál, který vláda projednala.

Areál byl prodán při pátém kole výběrového řízení, kdy k minimální ceně 175 milionů přihodila 100 tisíc korun společnost Investiční Delta a.s., s kterou byla uzavřena smlouva.

O areál se starala servisní organizace Zařízení služeb ministerstva vnitra, která má na starosti fungování majetku ministerstva a policejního prezidia. Zajišťuje jim i další servis. Jde třeba o catering nebo opravy aut. Organizace spravuje miliardový majetek.


Čtěte také:

Vláda dala souhlas k miliardovému tendru na leteckou záchranku

Vláda schválila půjčky na bydlení pro mladé rodiny

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští aktualizováno

Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro… více

Komerční prezentace
Mobilní web