Vláda se nyní soustředí při podpoře růstu na stěžejní zákony | E15.cz

Vláda se nyní soustředí při podpoře růstu na stěžejní zákony

Vláda se nyní soustředí při podpoře růstu na stěžejní zákony
Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr obrany Martin Stropnický. Ve vládě se chtějí soustředit na přijetí klíčových prorůstových zákonů.
• 

ČTK

Vláda se bude nyní v rámci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti soustředit na prosazení novely stavebního zákona zrychlující povolování staveb, novely zákona o zaměstnanosti, nového zákona o veřejných zakázkách nebo na podporu vědy a výzkumu nebo sociálního bydlení. Po dnešní poradě ekonomických ministrů, které se účastnili i zástupci tripartity, to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Premiér zároveň uvedl, že se kabinetu podařilo v rámci plánu schválit operační programy na nové programové období. Vláda dále schválila zákon o prokazování původu majetku nebo aktualizaci státní energetické koncepce. „Daří se i rozjíždět výstavbu dopravní infrastruktury,“ uvedl Sobotka.

V souvislosti s podporou zaměstnanosti upozornil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vládu, aby se také v souvislosti s imigrační vlnou soustředila i na problematiku ilegálního zaměstnávání.

MMR poslalo zákon o veřejných zakázkách legislativní radě vlády

Akční plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, který vláda schválila loni 1. prosince, počítá například s vyššími investicemi do páteřní infrastruktury, bytového fondu, veřejných budov a projektů pro sladění rodinného a pracovního života.

Materiál navrhuje i vyšší podporu exportu, pomoc dlouhodobě nezaměstnaným, snížení administrativní zátěže pro podnikatele a zjednodušení stavebního řízení.

Porada ekonomických ministrů se od začátku fungování současné vlády sešla podruhé. Členy jsou předseda a místopředsedové vlády, ministr dopravy, ministryně pro místní rozvoj, ministr zemědělství, ministr průmyslu a obchodu a ministryně práce a sociálních věcí. Scházet by se měla minimálně jednou za čtvrt roku, obvykle je ale svolávána podle potřeby.

Analýza: Rozpočet 2016 aneb Babiš proti ministrům

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!