Za Babišem se kvůli miliardám navíc vypravil i Ťok | E15.cz

Za Babišem se kvůli miliardám navíc vypravil i Ťok

Za Babišem se kvůli miliardám navíc vypravil i Ťok
Ministr dopravy Dan Ťok.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) jde za ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) s požadavkem o navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o další tři miliardy korun. Ohledně výsledku jednání je optimista.

V případě, že by navýšení rozpočtu fondu nevyjednal, znamenalo by to podle něj, že nebude možné zahájit některé dopravní stavby. “

Těch staveb je celá řada. Je to například R48 - obchvat Frýdku - Místku a některé další 'jedničky' i dálnice,“ uvedl Ťok. Při minulé schůzce s Babišem se mu již podařilo vyjednat tři miliardy na navýšení prostředků SFDI.

Deficit možná vzroste, objevily se nové miliardové položky, varuje Babiš

Státní fond dopravní infrastruktury financuje výstavbu a údržby silničních, železničních a vodních staveb. Napřesrok má hospodařit s téměř 50 miliardami korun z národních zdrojů, což představuje meziroční pokles v příjmu fondu o 6,7 miliardy korun.

Spolu s penězi z EU určenými pro výstavbu evropsky významných komunikací má napřesrok fond hospodařit s 61 miliardami korun. V letošním roce hospodaří s částkou o více než tři desítky miliard korun vyšší.

Analýza: Rozpočet 2016 aneb Babiš proti ministrům

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!