Zájmy lidí nehájí miliardáři. Nejsme marketingový projekt, tvrdí Sobotka | E15.cz

Zájmy lidí nehájí miliardáři. Nejsme marketingový projekt, tvrdí Sobotka

ČTK

Ústřední výkonný výbor vládní ČSSD dnes schválil návrh dlouhodobého programu. Definitivně ho ovšem musí potvrdit až delegáti březnového sjezdu. 

Tam zvolí také nové vedení strany. Program je podle předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky založený na hodnotách svobody, spravedlnosti a solidarity.

„My nejsme nějaký krátkodechý marketingový projekt, který byl ustaven nějakým účelovým způsobem, ale jsme strana, která skutečně žije programovou debatou," řekl novinářům Sobotka po pražském zasedání výkonného výboru ve zjevné narážce na hnutí ANO ministra financí a miliardáře Andreje Babiše.

Starec opouští politické vedení ČSSD, stranu bude řídit jako ekonom


Sociální demokracie chce podle Sobotky hájit zájmy zaměstnanců, rodin s dětmi, seniorů nebo lidí s průměrnými příjmy. „Myslím si, že je důležité si uvědomit, že zájmy normálních lidí nehájí miliardáři," prohlásil předseda ČSSD a premiér.

Z dlouhodobého programu bude vycházet stranický program pro podzimní sněmovní volby. Navzdory koaličním rozmíškám mezi sociální demokracií a hnutím ANO je podle Sobotky cílem ČSSD, aby nynější vláda těchto dvou uskupení a KDU-ČSL mandát dokončila.

Komentář Jany Havligerové: Předvolební Papinův hrnec

Sociální demokraté zřídili také novou funkci ekonomického ředitele. V nejbližších dnech jím šéf strany Bohuslav Sobotka jmenuje dosavadního místopředsedu pro hospodaření Martina Starce.

„Domnívám se, že by bylo dobře, aby se politické vedení sociální demokracie zbavilo starosti řešit hospodaření, aby byl jeden člověk v managementu strany, který bude mít tuto věc na starosti," řekl k nově zřízené funkci Sobotka. Starec v nejbližších dnech proto rezignuje na post místopředsedy strany.

ČSSD také trvá na tom, aby kraje dostaly letos na opravy svých silnic tři miliardy korun. To je o miliardu víc, než nabízí ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Sobotka uvedl, že Ťok ho lednovým oznámením dvoumiliardové dotace na opravy silnic druhé a třetí třídy zklamal. Původně měl být příspěvek obdobný jako loni, což byly tři miliardy, připomněl ministerský předseda. Předloni kraje dostaly 4,4 miliardy korun.

Místopředsedkyně ČSSD se před sjezdem chlubí odbornými úspěchy


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!