Zelené dál povede Liška, Bursík prohrál

aktualizováno Ondřej Liška se jako staronový předseda Zelených zaměří na návrat strany do Parlamentu. Zelení podle jeho slov sestaví stínovou vládu a budou aktivnější. Liška bude prosazovat směřování strany k levici. Na post předsedy neúspěšně kandidovali také Martin Bursík, Jiří Koreš a Eva Kodymová.

Ondřej Liška, SZ
24.11.2012 20:45   |  

Strana zelených zvolila nového předsedu. Funkci obhájil Ondřej Liška. Martin Bursík, který na základě výsledků voleb v roce 2006 přivedl zelené do Sněmovny a do vlády premiéra a tehdejšího šéfa ODS Mirka Topolánka, ve volbě prohrál.

Liška, který ve volbách jasně zvítězil, chce udělat všechno proto, aby se zelení po příštích volbách vrátili mezi parlamentní strany.

Bursík chtěl v případě zvolení navázat na úspěch ve sněmovních volbách v roce 2006, což se podle něj Liškovi nepodařilo. Zároveň chtěl modernizovat ekologická témata a být pojistkou proti radikálnímu křídlu ve straně, které by podle něj mohlo napomáhat sociálnědemokratické vládní spolupráci s komunisty.

Ondřej Liška

Liška Bursíkovi před sjezdem vytýkal, že se stáhl z čela strany v době, kdy zelení po ztrátě voličské přízně přišli o státní dotaci a zápasili s finančními problémy. Uvádí, že se za jeho vedení podařilo stranu finančně stabilizovat.

Zelení vypadli z nejvyšší politiky po sněmovních volbách v roce 2010, kdy nepřekročili pětiprocentní hranici, a nedostali se tak do Sněmovny.


Čtěte co říkal Onřej Liška před sněmovními volbami:

Ondřej Liška: Zelení budou hlídacím psem veřejného zájmu


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web