Zeman: Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo | E15.cz

Zeman: Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo

Zeman: Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Masovou migraci uprchlíků do Evropy podle prezidenta Miloše Zemana organizuje Muslimské bratrstvo. Proti Evropě nemůže zahájit válku, ale může ji postupně ovládat skrze migrační vlnu, míní.

“(Muslimské bratrstvo) přece nemůže zahájit válku proti Evropě, na to nemá síly, ale to, co může udělat, je připravit rostoucí migrační vlnu a postupně ovládat Evropu tak, jako se to děje v některých západoevropských městech, kam se už teď policisté v noci bojí jet,“ prohlásil prezident v rozhovoru s Českým rozhlasem Plus.

Své tvrzení opřel zejména o dva zdroje. Jednak to byl marocký ministr zahraničí, který mu prý nedávno řekl, že se Muslimské bratrstvo snaží ovládnout nejen celý muslimský svět, ale vůbec celý svět.

Druhým zdrojem byl korunní princ Spojených arabských emirátů, podle něhož je Muslimské bratrstvo střechovou organizací všech islámských teroristických skupin.

Čtěte rozhovor s Václavem Klausem:

„Na základě těchto dvou informačních zdrojů, v obou případech od muslimů a od významných arabských politiků se domnívám, že tuto invazi organizuje Muslimské bratrstvo samozřejmě s využitím finančních prostředků celé řady států,“ poznamenal také. Migraci považuje za organizovanou invazi.

Za jeden z faktorů spuštění migrační vlny označil také pozvání uprchlíků do Evropy ze strany některých evropských politiků.

Muslimské bratrstvo je fundamentalistická islamistická organizace založená v roce 1928 v Egyptě, odkud se rozšířila do celého arabského světa. Jeho cílem je stát fungující na islámském zákonodárství. V Egyptě je tato sunnitská organizace od září 2013 zakázána. Za teroristickou ji považují například vlády Ruska, Sýrie, Saúdské Arábie nebo Spojených arabských emirátů.

Bohumil Doležal: Vlastenectví nejsou plná kaťata z uprchlíků

Miroslav Zámečník: Mezi národem a vítací kulturou

Komentář: Hledání Vánoc v prezidentově vánočním poselství

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!