Zeman podpořil úsilí o vrácení odebraných dětí v Norsku rodinám

Prezident Miloš Zeman dnes plně podpořil úsilí poslankyně Jitky Chalánkové (TOP 09) o navrácení českých dětí rodinám, jimž je v Norsku odebraly tamní úřady. Po jejich večerní schůzce to oznámil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Chalánková řekla, že s prezidentem mluvili o možných krocích na pomoc rodinám. Zatím je ale neupřesnila.

 Miloš Zeman
19.1.2016 20:14   |  

„Pan prezident během setkání vyjádřil plnou podporu úsilí poslankyně Jitky Chalánkové o navrácení unesených českých dětí jejich rodinám,“ uvedl Ovčáček.

Chalánková patří ke členům petičního výboru na podporu rodin odebraných dětí, rodiče zastupuje. Řekla, že s prezidentem probírali další kroky, které by česká strana mohla v kauzách podniknout. Zatím je ale neupřesnila. Chce nejdřív zvážit, které z nich by byly možné. Prezident a Chalánková se shodli na tom, že česká strana má záležitost řešit s norským partnerem na odpovídající úrovni - vláda s vládou, premiér s premiérkou, prezident s králem. Debata se týkala i „kroků na diplomatické úrovni“, které podle ní hlava státu už také činí.

„Věřím, že se společným úsilím vlády a Parlamentu podaří děti vrátit rodinám. Od toho jsou politici, aby se českých občanů zastali,“ řekla Chalánková. Rychlého přijetí na Hradě a prezidentovy podpory si prý velmi váží. Dodala, že schůzka nebyla „jen zdvořilostní“ a Zeman na ni přišel „do detailu“ informován o kauzách českých dětí.


Čtěte také:

Kvůli kauze bratrů Michalákových svolal Sobotka ministry

Norské úřady poslaly mladšího syna Michalákových k adopci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web