Zeman pojede v dubnu do Vatikánu, pozval ho papež | E15.cz

Zeman pojede v dubnu do Vatikánu, pozval ho papež

Zeman pojede v dubnu do Vatikánu, pozval ho papež
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK, čap

Prezident Miloš Zeman pojede v dubnu do Vatikánu, kam ho pozval papež František. „Na pozvání Svatého otce bych měl navštívit Vatikán,“ potvrdil Zeman. V březnu se pak chystá promluvit na zasedání americko-židovské organizace ve Spojených státech.

V USA vystoupí jako hlavní řečník na kongresu AIPEC (Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti). „Předpokládám, že se tam setkám s izraelským premiérem (Benjaminem) Netanjahuem, který se ho pravděpodobně taky bude účastnit,“ řekl Zeman. K dalším cestám, které se teprve domlouvají, se nechtěl vyjadřovat.

Miloš Zeman je momentálně na návštěvě Spojených arabských emirátů. Je prvním českým prezidentem, který zemi navštívil. Ve čtvrtek se sešel s korunním princem emirátu Abú Zabí Muhammadem bin Zajdem Nahajánem. Mluvili spolu o boji proti mezinárodnímu terorismu i o konkrétních hrozbách v současném světě.

Zeman také v SAE otevřel novou budovu české ambasády. Zúčastnil se i místního festivalu, kde se podíval na kulturní představení a prohlédl si historické stavby.

The Financial Times: Zeman vede válku s českou diplomacií

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Mohlo by vás zajímat