Sněhový účet: Hromadné nehody na dálnicích, na horách laviny | E15.cz

Sněhový účet: Hromadné nehody na dálnicích, na horách laviny

ČTK
nos

Husté sněžení komplikuje na mnoha nístech České republiky provoz. Policisté zaznamenali zvýšené množství nehod. U Rokytnice nad Jizerou zavalila silnici lavina. Problémy má i dálnice D1, kde se srazilo deset aut.

Na Vysočině se i odpoledne objevují sněhové přeháňky, silný vítr tvoří na vozovkách sněhové jazyky a závěje. Policisté od rána evidují na území kraje kromě kolizí na dálnici D1 kolem pěti desítek dopravních nehod. Většinou se obešly bez vážnějších zranění. Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony.

Nehod neustále přibývá, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Hromadná nehoda uzavřela mezi 96. až 98. kilometrem ve směru na Brno dálnici D1. Podle krajské policejní mluvčí na Vysočině Dany Čírtkové havarovalo asi 30 až 50 aut. Přesnější počet prý zatím nelze určit, nejsou však hlášena žádná vážnější zranění. V regionu jsou od rána sněhové přeháňky a silný nárazový vítr.

Další hromadná nehoda čtiřiceti aut dnes v poledne zcela uzavřela rychlostní silnici R35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Policisté na této silnici zaznamenali několik dopravních nehod od 283. po 299. kilometr. Doprava je odkloněna. Podle policistů se nehoda obešla bez vážnějších zranění. Silnice bude uzavřena zhruba do pěti hodin odpoledne.

Silnice na Vysočině jsou obtížně sjízdné kvůli zledovatělé vrstvě sněhu. Na řadě míst blokovaly vozovky uvízlé kamiony.Silnice na Vysočině jsou obtížně sjízdné kvůli zledovatělé vrstvě sněhu. Na řadě míst blokovaly vozovky uvízlé kamiony.Autor: čtk

Komplikace v dopravě, ale i časté dopravní nehody má na svědomí sníh, který pokryl silnice v Olomouckém kraji. Potíže měli řidiči kamionů již tradičně například na rychlostní silnici nad Mohelnicí, na Červenohorském sedle i nad Šternberkem. Na Jesenicku museli na dvě hodiny uzavřít kvůli sněhovým závějím jednu z vedlejších cest. Kvůli hromadné nehodě uzavřeli v poledne policisté silnici mezi Olomoucí a Šternberkem.

Řada horských silnic je neprůjezdných, problémy mají i vlaky

I v Libereckém kraji dnes komplikuje dopravu sníh. Na silnici I/14 mezi Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou u Vilémova dokonce spadla lavina. Auta dnes měla problémy i na R35 mezi Turnovem a Libercem a na řadě dalších míst, hlavně v horských částech kraje. Na horách podle silničářů přes noc napadlo i více než 20 centimetrů nového sněhu. Jsou kvůli němu komplikace i na železnici. Vlaky stále nejezdí v úseku Tanvald - Harrachov.

V regionu stále sněží, řidičům nákladních aut proto silničáři radí, aby raději vozidla odstavili. Cesty se pluhují, aby mohla začít působit sůl. „Stále nám tady silně fouká, takže na silnice padají větve,“ řekl hlavní dispečer společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil. Řidiči by měli jezdit opatrně a pomalu.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!