Armáda sesadila kvůli stíhání šéfa pro nepotřebný majetek | E15.cz

Armáda sesadila kvůli stíhání šéfa pro nepotřebný majetek

Armáda sesadila kvůli stíhání šéfa pro nepotřebný majetek
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Martin Siebert

ČTK

Ministerstvo obrany sesadilo šéfa odboru nakládání s nepotřebným majetkem Ľuboše Hajduka. Policie ho stíhá pro porušení služebních povinností vojáka. V případu je obviněn také šéf zabezpečení muničních skladů Bohuslav Jabůrek. Napsaly to dnes Lidové noviny (LN).

Náčelníka Centra zabezpečení munice Jabůrka postavila armáda mimo službu kvůli policejnímu stíhání na začátku dubna. Generální štáb tehdy důvod stíhání nezveřejnil. LN píšou, že policie Jabůrka obvinila kvůli zneužití vojenského materiálu na střelnici Libavá a druhým stíhaným v této věci je právě Hajduk.

Deník napsal, že podle jedné z neoficiálních verzí Jabůrek na armádní střelnici Libavá dovolil střílet komerční společnosti. S odkazem na zdroje LN píšou, že se mělo jednat o zbrojařskou firmu STV Group.

Centrum zabezpečení munice spadá pod armádní logistiku, kterou řídí sekce podpory ministerstva obrany. Ředitelem sekce byl do března Vladimír Halenka, který byl také sesazen kvůli stíhání. Spolu s dalšími třemi lidmi byl obviněn z nezákonného převodu majetku ministerstva obrany. Policie ho stíhala také kvůli pojistnému podvodu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!