Berka točí pro Českou televizi reality show

26.8.2010 8:00   |  

Mediální magnát Berka sjednal solidní byznys. Jeho společnost Czech info bude pro Českou televizi vyrábět dokumentární reality show Malá farma. Potvrdila to Hana Orošová, mluvčí brněnského studia ČT, něž show vzniká.

Pořad, který hodlá mapovat budování biofarmy v Blanském lese na jihu Čech, slibuje lukrativní a dlouhodobé příjmy. Vysílat se bude jednou týdně a výroba má být rozložena více než na sto dílů. „Zatím máme smluvně ošetřeno prvních šestnáct dílů. Počítáme s výrobou po dobu tří let vyjma prázdninových měsíců,“ uvedla Orošová. Premiéra se má konat 4. září.

Podle nepotvrzených zdrojů z televize má Czech info za pořad inkasovat přes deset milionů korun. Sumu odmítla mluvčí brněnského studia komentovat. „Náklady jedné minuty vyrobené stopáže cyklu Malá farma jsou na úrovni nákladů jiných publicistických cyklů vyráběných v zakázce, jako například Biblická pátrání, Bohové a proroci nebo Případ pro ombudsmana,“ sdělila Orošová. Samotný Berka včera nezvedal telefon.

Pro Berku by mohla být tato „reality show ze statku“ dvojnásob výhodná. Jednak má inkasovat za výrobu pořadu, jednak by zde mohl zúročit vlastní zkušenosti s ekologickým farmařením. Podle obchodního rejstříku je totiž Berka také většinovým majitelem společnosti Malá farma (tedy stejný název, jaký má televizní pořad). Tato firma na internetu nabízí „živočišnou výrobu formou biochovů a agroturistiku“. Zároveň na webu neuvádí přesnou adresu provozu, takže není možné určit, zda se pořad náhodou netočí na již existující biofarmě. „Komu patří objekt, kde se pořad točí, je věcí výrobce pořadu. Vlastník této nemovitosti není České televizi znám,“ reagovala Orošová.

Podle vedení televize by však Malá farma neměla být předražena. „Nemůžu sdělit přesná čísla. Smlouvu a projekt vyvinulo brněnské studio, čili za něj nese odpovědnost a garanci. Já jsem garantoval detailní položkový rozpočet, který je zcela srovnatelný s rozpočty projektů obdobného charakteru. Není to nic nestandardního,“ vysvětloval ředitel výroby ČT Václav Myslík.

Podnikatel Jaroslav Berka je především vlastníkem Regionální televizní agentury, která se živí i výrobou regionálního zpravodajství. Současně je majitelem licence na dvě digitální televize RTA a TV7.

Autor: Aleš Borovan

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web