Bison & Rose zažaluje Babišovu Mafru, kvůli článku v deníku Dnes

Spor mezi Milošem Růžičkou, zakladatelem a spolumajitelem PR agentury Bison & Rose, a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) graduje. Po prosincovém trestním oznámení na Babiše podá Růžička žalobu na vydavatelství Mafra ovládané Agrofertem. Zřejmě se k němu připojí jeho společníci Olga Bisová a Jiří Bis a jako právnická osoba jejich agentura. Důvodem je článek otištěný v deníku Dnes s titulkem „Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel“, jímž se cítí poškozeni.

Hotel Kladenka v Peci pod Sněžkou – na snímku už v rekonstruované podobě – se stal předmětem sporu mezi Babišem ovládanou skupinou Mafra a agenturou Bison & Rose.
25.2.2016 6:27   |  

„Deník ve zřejmém politickém zájmu majitele rezignoval na nezávislost a stal se všehoschopným nástrojem politické propagandy,“ prohlásil Růžička, který je poradcem ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Odmítl ovšem, že by radil premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi (ČSSD).

Kauza se týká hotelu Kladenka v Peci pod Sněžkou, který Růžička a spol. koupili v roce 2005 za třináct milionů korun. Podle Dnes činila skutečná cena nemovitosti 25 až 30 milionů korun a celá transakce souvisela s privatizací OKD. To Růžička popřel. Předložil tehdejší znalecký posudek, který stanovil cenu 12,5 milionu.

Růžička a spol. za hotel v roce 2005 zaplatili 13 milionů korun. Skutečná cena byla podle Dnes 25 až 30 milionů korun.

„V době, kdy jsme hotel kupovali, nebyl v dobrém stavu. Postupně jsme do něj investovali asi deset milionů. Je tam nová čistírna odpadních vod, kotelna a úplně nové interiéry,“ uvedl.

Růžička se spojil s realitními makléři, které deník citoval. „Oba mi řekli, že žádný cenový odhad neposkytli, protože objekt neviděli,“ dodal. Vedení deníku si za zveřejněnými informacemi stojí, Růžičkovo stanovisko považuje za účelové a manipulativní.


Čtěte také:

Michal Petrov - Senior Consultant Bison & Rose

Václav Sochor přestoupil do PR agentury Bison & Rose

Autor: /tto/

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web