Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů | E15.cz

Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů

Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů
6. září 2016 • 11:12
Vedení Prahy zruší soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrálu Malovanka, ze které bude řízen provoz v metropoli. Důvodem jsou nedostatečné podklady od uchazeče. Jde o zakázku za 370 milionů korun, rozhodli radní. Co to bude pro již tak opožděnou stavbu znamenat, není jasné.

Operační centrum Malovanka roste nad portálem Strahovského tunelu v místech, kde se napojuje severozápadní část městského okruhu, jehož součástí je i tunel Blanka. Praha loni po třech letech otálení zadala zakázku na stavební část díla za více než 500 milionů korun. Získalo ji Sdružení VCES - MODOS Malovanka, které se ve výběrovém řízení umístilo na třetím místě.

Čtěte také:

Otevření Blanky zahustilo dopravu na Praze 6. Magistrála je volná

Tunel Blanka: Police chce žalovat úředníka, měl udělat škodu za 30 milionů

Sdružení ČKD MTS - MOS - Technologie, které mělo v užším řízení získat zakázku na dodávky technologií podle všeho o smlouvu přijde. Uchazeč prý nedoplnil podklady. Technologie se navíc od doby, kdy byla v roce 2012 soutěž vypsána, modernizovaly. Jaký bude další postup, z materiálů pro radu nevyplývá.

Dispečink nejen pro Blanku

Kromě všech tunelů včetně Blanky budou dispečeři z nového pracoviště nad křižovatkou Malovanka řídit veškerou pražskou dopravu. Zatím činnost dispečeři zastávají z centrály Na Bojišti a z pracoviště na Strahově. Podle původních plánů by v budově měly sídlit také dispečerská pracoviště policie, strážníků, hasičů a záchranné služby. V objektu by rovněž bylo záložní datové úložiště pražského magistrátu, sídlo Technické správy komunikací a centrum krizového řízení. Proti železobetonové stavbě se v minulosti opakovaně postavili místní obyvatelé. Doufali, že v místě zůstane zelená plocha.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!