Čeští studenti: Raději zaplatím vyšší DPH než daně ze mzdy

Studenti českých vysokých škol upřednostňují raději vyšší zdanění spotřeby a menší zdanění práce. Celkem 70 procent studentů se totiž domnívá, že stát by měl více zdanit spotřebu a méně příjem.

Ilustrační foto
9.12.2014 14:54   |  

Ukázal to další ze série průzkumů Studentský barometr poradenské společnosti PwC ČR mezi více než 800 studenty českých, převážně ekonomických vysokých škol.

Anketa

Souhlasíte s názorem studentů, že je lepší platit vyšší DPH než daně ze mzdy?

Ano   43% Ne   40% Nemám na to vyhraněný názor   17%

V anketě hlasovalo 178 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Studenti tedy odpověděli, že jsou ochotni platit vyšší DPH a spotřební daně, pokud bude nižší zdanění mezd a výnosů. Naopak 30 procent studentů preferuje nižší zdanění spotřeby na úkor vyššího zdanění příjmů.

„České republice je experty dlouhodobě doporučováno, aby z důvodu zvýšení své konkurenceschopnosti změnila strukturu zdanění, a to snížením daňového a odvodového zatížení práce. Vybírání těchto daní a odvodů je však pro stát velmi jednoduché a pohodlné, protože to dělá vlastně zaměstnavatel. Můžeme jen doufat, že díky nově zaváděným daňovým opatřením nám začne stoupat inkaso daně z přidané hodnoty a spotřebních daní a že stát přistoupí k vícezdrojovému financování státních penzí, a tím vznikne prostor i ke snižování odvodové zátěže,“ okomentoval průzkum Peter Chrenko, partner v Daňovém a právním oddělení PwC Česká republika.


Čtěte také:

Marketingovými talenty roku se stali studenti z VŠE

Jak se počítá čistá mzda?

Pětina vysokoškoláků na studium nemá, prohlásil Zeman v Ostravě


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Stát připravuje elektrifikaci železničních tratí ze Starého Města přes Uherské Hradiště do Veselí nad Moravou, Bojkovic a Luhačovic. Cestování vlakem tak bude rychlejší a pro… více

Mobilní web