ČSSD musí Altnerovi zaplatit do pondělí. Vezme si úvěr 338 milionů | E15.cz

ČSSD musí Altnerovi zaplatit do pondělí. Vezme si úvěr 338 milionů

ČSSD musí Altnerovi zaplatit do pondělí. Vezme si úvěr 338 milionů
Zdeněk Altner
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15
6. dubna 2016 • 20:08
Předsednictvo sociální demokracie schválilo vzetí úvěru ve výši 338 milionů korun. Chce jím zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, což musí učinit do pondělí. Předsednictvo jednalo také o úsporných opatřeních. Jen letos chce strana ušetřit několik desítek milionů korun, úspory se dotknou také volební kampaně před podzimními krajskými a senátními volbami.

„Všechno je schváleno a připraveno, ty peníze jsou k odeslání,“ řekl novinářům po jednání předsednictva první místopředseda strany Milan Chovanec (ČSSD). „Samozřejmě definitivně o té věci rozhodne ústřední výkonný výbor,“ uvedl také s odkazem na jeho sobotní zasedání. Příliš bližších podrobností nechtěli ale zástupci ČSSD po jednání sdělit.

„My jsme projednávali ten návrh z ranního politického grémia, to je ten návrh oněch 20 bodů, které mají straně zvýšit příjmy a snížit výdaje v celém rozsahu, dohromady za 55 milionů korun,“ uvedl místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec s tím, že návrh byl jednomyslně přijat. Kolik chce strana ušetřit na volební kampani, neupřesnil.

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku. Sociální demokraté chtějí podat dovolání k Nejvyššímu soudu, to ale nemá odkladný účinek.

Sobotka se emancipuje od Zemana. A možná i od voličů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!