Čtyřem lidem hrozí výjimečné tresty za vraždu nepohodlného svědka

Kriminalisté obvinili čtyři lidi z několik let staré nájemné vraždy Slováka, jehož tělo bylo zakopáno v lese v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Zavražděný muž byl podle policie nepohodlným svědkem rozsáhlého obchodu s drogami. Zadrženým hrozí až 20 let vězení nebo výjimečné tresty.

 ilustrační foto
19.2.2016 10:21   |  

Na případu s krycím názvem Korek detektivové začali pracovat loni v květnu, kdy získali informaci o možné nájemné vraždě, jež se měla stát v roce 2012 ve Středočeském kraji. V polovině listopadu 2015 bylo tělo zavražděného nalezeno zakopané v lese v Ralsku.

Kriminalisté pak zadrželi dva Čechy, u nichž našli několik zbraní, a z vraždy obvinili i dalšího Čecha, jenž byl v té době ve vězení kvůli jiné trestné činnosti. Čtvrtým podezřelým je Slovák zadržený na Slovensku na základě evropského zatýkacího rozkazu.

Slovenská objednávka

Podle mluvčího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavla Hantáka vše nasvědčuje tomu, že obětí se stal Slovák narozený v roce 1974. Vražda se podle policie stala v říjnu 2012 po vzájemné dohodě mezi objednavateli ze Slovenska a vykonavateli na území České republiky.

„Zavražděný se měl na Slovensku stát nepohodlným svědkem rozsáhlého dlouhodobého obchodu s drogami, na kterém se údajně nějaký čas částečně podílel. Následně však začal svým chováním ohrožovat zaběhnutý obchod, a bylo tedy rozhodnuto o jeho dočasném ukrytí v Praze. Krátce po jeho příjezdu do Česka však již měly konkrétní osoby rozhodnout o jeho fyzické likvidaci. K té pak mělo za úplatu dojít na předem připraveném místě v Ralsku,“ uvedl Hanták.


Čtěte také:

Okolí Ralska je po dvaceti letech čisté. Sanace stála půl miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web