David Gaydečka: Praha si zaslouží vlastní velký festival | E15.cz

David Gaydečka: Praha si zaslouží vlastní velký festival

David Gaydečka: Praha si zaslouží vlastní velký festival
David Gaydečka, spoluautor prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga a organizátor festivalu United Islands
• 
ZDROJ: Hynek Glos

Dušan Kütner

V minulosti se v hlavním městě odehrálo několik opravdu velkých hudebních festivalů s účastí hvězd první světové ligy. Žádný z nich si ale zatím nevybudoval tradici.

United Islands se sice koná potřinácté, ale láká spíše na nová a ne tak známá jména. A hardrockový Aerodrom se uskutečnil teprve potřetí. Pořadatelé Metronomu v čele s Davidem Gaydečkou přitom mají plány do roku 2022 a rozpočet 40 milionů, který by se měl do budoucna až zdvojnásobit. I kvůli tomu mohli již letos přivézt Iggyho Popa či britské Foals.

E15.cz: Proč vlastně festival Metronome vznikl. Přece jen v Česku se již nyní každý rok koná zhruba patnáct velkých festivalů se zahraniční účastí?

Myslíme si, že Praha si zaslouží svůj vlastní velký festival. Ostatní evropské metropole své festivaly mají a my nechceme, aby Praha byla v tomto ohledu pozadu. Chceme lidem ukázat, že i v centru hlavního města můžou navštívit kvalitní festival, kde uslyší světové i tuzemské hvězdy.

E15.cz: Kolik je nyní prodaných vstupenek a jaká je vůbec kapacita areálu festivalu Metronome?

Areál je připraven k maximálnímu komfortu 12 tisíc lidí. Snažili jsme se areál vybudovat větší, aby to pro návštěvníky bylo příjemné a pohodlné a mohli si atmosféru vychutnat i ti, kteří na festivaly úplně běžně nechodí. Počet prodaných vstupenek se teď samozřejmě hodně vyvíjí, jsme zhruba na polovině kapacity. Věříme, že se kapacita naplní a dorazí všichni, kterým se myšlenka velkého festivalu v centru města zalíbila. V tento moment očekáváme návštěvnost kolem osmi tisíc lidí.

E15.cz: Nastaly nějaké změny v programu, ať už u United Islands, nebo u Metronomu?

Jedná se jen o drobné změny. Tou největší je asi změna v programu na páteční warm-up party. Areál Výstaviště ožije velkým společným hudebním večírkem obou festivalů a zahraje Thom Artway, No Distance Paradise a nově také minus123minut. Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu Metronome vypadat a co všechno tam návštěvníky čeká. Zároveň tím křtíme náš nový festival, a všechny zveme, aby to oslavili s námi. První ročník totiž víckrát nezažijí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!