Do sporného tendru CzechInvestu šly tři firmy zřejmě naoko

Sporného tendru, kvůli kterému budovu vládní agentury CzechInvest v Praze ve středu celý den prohledávala protikorupční policie, se podle Hospodářských novin zúčastnili čtyři zájemci, tři zřejmě jen naoko. Zakázku na vyhledávání vhodných průmyslových nemovitostí pro domácí i zahraniční investory dostala firma Glafin, vedená známým ředitele agentury CzechInvest Miroslava Křížka, píše list.

 CzechInvest
13.8.2012 10:03   |  

Policie má vážné indicie, že se ve skutečnosti žádná soutěž neodehrála. Na webu agentury se sice oznámení o vyhlášení tendru objevilo, ovšem asi až se zpožděním. Zavedené realitní kanceláře proto o soutěži vůbec nevěděly.

Podle informací HN byli mezi zájemci Karel Slavík z firmy Vestigo, která přes internet prodává ojeté bagry a rypadla, nebo společnost FL Ventures. Obě firmy odmítly vysvětlit, jak se o tendru dozvěděly. Čtvrtým zájemcem o zakázku byla podle listu Podnikohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze, na které Křížek vyučuje.


Čtěte také:

Policejní razie v CzechInvestu se týká tendru na vyhledávání nemovitostí

ČSSD: Šéf CzechInvestu se pokoušel zprivatizovat jeho činnost


Deník také poukazuje, že společnost Glafin, která s realitami nikdy neobchodovala, měla uzavřít velmi výhodnou smlouvu. Čtyřletý kontrakt by totiž bylo možné vypovědět pouhé dva dny v roce, a to s výpovědní lhůtou devět měsíců.

Firma Glafin se ale nakonec na základě negativní medializace rozhodla od plnění zakázky odstoupit, zadávací řízení zrušil poté i CzechInvest.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web