Dušan Kütner: Dobře jim tak

Komentář

Dlouhá ulice v Praze má prý ambice stát se centrem zábavy a la ostravská Stodolní. Tedy plná barů, restaurací a hospod. Na první pohled dobrá zpráva. Kdo ale zná Stodolní z devadesátých let, s dojetím vzpomíná na ulici se všudypřítomným geniem loci.

Stodolní ulice v Ostravě
14.7.2016 12:17   |  

Vytvářely jej poklidné bary a restaurace s rozmanitými návštěvníky, nepřemrštěnými cenami, pověstný antikvariát a kavárna Černý pavouk a další.

Čtěte více: Jako Stodolní. Z pražské Dlouhé třídy se stává obdoba vyhlášené Ostravské ulice

Po radikální proměně v takzvané centrum zábavy s vlastní vlakovou stanicí se z ní stala ulice s uřvanými předraženými lokály zavírajícími hluboko po půlnoci, nejlépe za asistence strážníků. To vše za korzování hlučných, rozjařených či zcela ožralých kumpánů, do jejichž sporů se neradno pouštět, jak se přesvědčil zpěvák Michal Hrůza poté, co jej zmlátili a on upadl načas do kómatu. Taky se tam kdysi střílelo.

V přelidněném hlavním městě je přitom toto vše nutné vynásobit zhruba dvěma. Pokud to mají provozovatelé na mysli, tak potěš pámbu. Anebo spíše – dobře jim tak.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web