Dva Čechy čeká na Srí Lance soud, sbírali housenky a vzácné rostliny

aktualizováno Srílanská policie zatkla v hlavním městě Kolombo dva Čechy a jednoho místního obyvatele, u kterých našla pět zakuklených housenek a několik vzácných rostlin. Podle českého ministerstva zahraniční byl zadržen český manželský pár; ženu už místní úřady propustily na kauci.

 Colombo
27.3.2016 16:23   |  

„Můžeme potvrdit, že na letišti v Kolombu na Srí Lance byli zadrženi dva čeští občané. Oficiální důvod nám ale tamní úřady zatím nesdělily,“ řekla mluvčí Černínského paláce Irena Valentová. Na místo zamířil český honorární konzul. „Žena byla po zaplacení kauce propuštěna, muže čeká soud o propuštění na kauci v pondělí ráno,“ podotkla mluvčí.

Ambasádu Česko na Srí Lance nemá, o případu ale ví české velvyslanectví v indickém Dillí, které je pro Srí Lanku kontaktním úřadem. Podle webu DailyMirror byli Češi zatčeni v sobotu večer na předměstí Kolomba, kam přijeli autem z města Matara. Policie prý našla ve vozidle také chemikálie.

Srílanský portál AniNews dnes poznamenal, že osobě, která poruší místní zákony na ochranu flóry a fauny, hrozí pokuta až 500 rupií (asi 84 500 korun), až šest měsíců vězení, nebo oba tresty současně.


Čtěte dále:

Internetové balóny Loon míří do ostrého provozu na Srí Lance

Po mohutných sesuvech půdy na Srí Lance se pohřešuje 38 lidí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Středomoří je plné migrantů, počítá se s 300 tisíci lidmi

Středomoří je plné migrantů, počítá se s 300 tisíci lidmi

Až čtrnáctkrát více uprchlíků než z Turecka do Řecka proudí nyní z Libye do Itálie. Středomořská migrační trasa ještě nikdy nebyla tak vytížená, řekl německým médiím skupiny Funke… více

Komerční prezentace
Mobilní web