Euro se blíží, začínají policejní manévry

Fotogalerie Řidiči, kteří se vypraví do Polska se musejí připravit na hraniční kontroly, které polské úřady po dobu mistrovství evropy ve fotbale obnovily. Namátkové kontroly začaly na přechodech již dnes. V dalších dnech je budou provádět i české složky a na hranicích mohou vznikat kolony. Koncem týdne se kontroly budou stupňovat.

 Na hraničním přechodu v Náchodě-Bělovsi začali od 4. června polští celníci v souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím Evropy ve fotbale provádět namátkové kontroly řidičů. Dalších 20 fotografií v galerii
4.6.2012 16:53   |  

Lidé mířící na fotbalový šampionat do polské Vratislavi po vlastní ose, by podle doporučení policie měli volit především dálniční tah. Hranice překročit v Bohumíně a pak dál pokračovat po polské silnici číslo 78, u obce Žory se napojit na dálnici A1 a později pak na A4 vedoucí až do Vratislavi. Úsek dálnice A1 není zpoplatněn. Naopak při vjezdu na A4 řidiči musejí projet mýtnou branou.

Do kategorie zapovězených tras policisté zařadili silnici I/48 a R48 vedoucí na Český Těšín a v Polsku pak přes Bialsko-Bialou do Katovic. „Na silnicích je řada dopravních omezení. Souvisejí se stavebními úpravami jak na české, tak i na polské straně hranice,“ doplnil šéf moravskoslezské dopravní policie Jiří Zlý.

Během fotbalového Eura bude v Polsku působit 50 moravskoslezských policistů. Jedenáct z nich je členy antikonfliktního týmu. Mají využít především své zkušenosti při krocení agresivních chuligánů během rizikových zápasů. Budou ale pomáhat také fanouškům, kteří se v dějišti šampionátu dostanou do problémů. Novinářům to dnes řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Tuhý.

Prohlédněte si stadiony, na kterých se bude v Polsku a na Ukrajině hrát

Moravskoslezští policisté zkušenosti získávají především v souvislosti s řáděním radikálního jádra příznivců Baníku Ostrava. Nyní existuje riziko, že se tito chuligáni vypraví do Polska a budou dělat problémy i tam. „Máme informace o takovýchto ambicích. Jednáme s ostravským klubem a situaci monitorujeme,“ řekl Tuhý.


K fotbalovému ME dále čtěte:

Fotbalové Euro vynese přes miliardu eur

Fotbalové Euro na Ukrajině: mafie a stát bojují o moc


Hlavní nápor policisté očekávají především ve dnech, kdy bude hrát své zápasy základní skupiny český tým - 8., 12. a 16. června. V pohotovosti ale budou i mimo tyto termíny. „Jsme tranzitní země a přes náš region budou do Polska najíždět například i fanoušci Itálie a Chorvatska,“ vysvětlil Tuhý.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web