Golfové Czech Masters zvýšilo rozpočet na 100 milionů, láká více hvězd | E15.cz

Golfové Czech Masters zvýšilo rozpočet na 100 milionů, láká více hvězd

Golfové Czech Masters zvýšilo rozpočet na 100 milionů, láká více hvězd
21. srpna 2016 • 18:09
Největší český golfový turnaj Czech Masters, který spadá do kategorie European Tour, se uskutečnil nedaleko Prahy již potřetí. Během tří let se turnaj rozvinul, láká více hvězd a také navýšil rozpočet.

V roce 2014 byl rozpočet akce 70 milionů korun, letos se už pohyboval kolem sta milionů korun. I tak se ale promotérské společnosti Relmost daří udržet hospodaření v černých číslech. I díky partnerům, kteří stále přibývají. Letos se mezi nimi objevily i společnosti Škoda Auto a Raiffeisenbank.

„Turnaj nikdy nebude ziskový, ale snažíme se udržet vyrovnaný rozpočet,“ uvedl Petr Dědek z pořadatelské společnosti. Czech Masters je přínosné i pro Českou republiku.

Mužský a ženský golf se sbližují, plánují se i společné turnaje

Společnost KPMG Česká republika zpracovala podrobnou analýzu ekonomických vlivů turnaje, ze které vyplývá, že loňský ročník přinesl do státního rozpočtu více než 29 milionů korun. Jedná se o příjmy, které vygenerovali zahraniční návštěvníci.

I když dotace turnaje zůstává na jednom milionu eur, daří se do České republiky přilákat stále více hvězd. O víkendu byli na hřišti k vidění například bývalá světová jednička Lee Westwood či vítěz dvou turnajů kategorie major John Daly.

Golfový boom po 25 letech končí, hráčů je poprvé méně

Turnaj se uskutečnil od čtvrtka do neděle na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdě nedaleko Prahy. Vítězem lerošního ročníku se stal americký golfista Paul Peterson, který zvítězil i díky birdie na poslední jamce s náskokem jedné rány před obhájcem titulu Belgičanem Thomasem Pietersem. Z hvězd se nejvíc dařilo právě Lee Westwoodovi. Bývalý první hráč světa obsadil dělené 27. místo. Americký bouřlivák John Daly pokazil finálové kolo a skončil na dělené 51. příčce.

Autor: Martina Peřinková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!