Hrozba bombou na hodinu omezila provoz pražského Hlavního nádraží

aktualizováno Provoz vlaků a metra na pražském Hlavním nádraží dnes večer zhruba na hodinu omezila hrozba bombou. Anonym její uložení na nádraží oznámil na tísňovou linku, policie z haly i prostor metra evakuovala cestující. Kolem 19:00 prohledávání budovy ukončila, bombu nenašla. Po dobu zásahu vlaky ani metro ve stanici nezastavovaly.

Policie evakuovala Hlavní nádraží
5.2.2016 19:26   |  

„Prohlídka byla negativní, žádná bomba se nenašla,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. Anonymní hrozby bombou jsou na pražském hlavním nádraží poměrně časté.

Třeba loni policisté budovu kvůli podobným výhrůžkám prohledávali čtyřikrát. Z toho dvakrát anonym oznámil uložení bomby obecně na hlavním nádraží, takže policie musela přijmout bezpečnostní opatření na všech hlavních nádražích po celé zemi.

V tomto týdnu v úterý hrozil anonym bombou na hlavním železničním nádraží v Brně, vlaky kvůli tomu stály asi dvě hodiny.

Potíže soukromých dopravců

Už v pondělí železniční dopravu v Česku na několik hodin narušilo anonymní nahlášení bomby ve vlacích soukromých dopravců RegioJet a Leo Express. Policie kvůli tomu zastavila jejich spoje ve stanicích, evakuovala z nich přes 1000 lidí a vlaky prohlédli pyrotechnici. V jednom z nich, který kontrolovali v Olomouci, narazili na podezřelý předmět. Ukázalo se ale, že jde o batoh, který neobsahoval výbušninu.

Za šíření poplašné zprávy ukládá trestní zákoník základní sazbu až dvou let vězení. Činu se dopustí ten, kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá.


Čtěte také:

Policie našla ve vlaku v Olomouci podezřelý předmět, výbušninu neobsahoval

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web