Hušák prohrál. Ulčák s Dospivou mu nezaplatí 50 milionů | E15.cz

Hušák prohrál. Ulčák s Dospivou mu nezaplatí 50 milionů

Hušák prohrál. Ulčák s Dospivou mu nezaplatí 50 milionů
Aleš Hušák
• 

ČTK
nos

Padesát milionů, které Aleši Hušákovi podle jeho mínění dluží podnikatelé Martin Ulčák a spoluvlastník skupiny Penta Marek Dospiva, bývalý šéf Sazky nedostane. Rozhodl o tom městský soud v Praze. Naopak advokátka Ulčáka ho viní z pokusu o podvod.

Podnikatelé Martin Ulčák a Marek Dospiva nemusí zaplatit bývalému generálnímu řediteli společnosti Sazka Aleši Hušákovi 50 milionů korun. Rozhodl o tom dnes Městský soud v Praze, který zrušil vydaný směnečný platební rozkaz. Hušák se na soud obrátil, protože mu muži odmítli směnku zaplatit.

Směnku na 50 milionů uplatnil Hušák vůči podnikatelům v březnu tohoto roku. Soud proto vydal směnečný platební rozkaz, proti kterému se ohradil jak Ulčák, tak i Dospiva, který na směnce figuruje jako ručitel. Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů po pádu Sazky.

Dohodnout se na tom měla trojice ústně začátkem května 2011, nabídka byla údajně omezená tříměsíční lhůtou. Podle Hušákova právníka se ale na inkriminovaném jednání vůbec o prodeji nemovitostí nehovořilo. Na co konkrétně byla směnka určená, ale odmítl blíže specifikovat.

Nemovitosti ve Španělsku

Protože Hušák u soudu neuvedl, pro jaký účel byla směnka vystavená, přiklonil se soud na stranu žalovaných Ulčáka a Dospivy. „Tím pádem má soud za prokázané, že směnečná dohoda zněla tak, že pokud do třech měsíců žalobce neučiní návrh žalovanému číslo jedna (Ulčákovi), aby odkoupil jeho (Hušákovu) nemovitosti ve Španělsku za 50 milionů korun, tak ta transakce uzavřena nebude,“ prohlásil soudce Jindřich Jabornický. Podle něj Hušák nabídku ve stanovené lhůtě nevyužil, a proto nevznikla ani povinnost podnikatelů platit.

Soudce upozornil také na to, že si muži mezi sebou půjčovali bez písemných smluv stamiliony korun. „Je to poněkud nestandardní, nicméně taková skutečnost prokázána byla. Soudu nepřísluší posuzovat odpovědnost takového jednání, nicméně pak se samozřejmě mohou dostat do situace, do které se dostali nyní,“ uvedl soudce.

Podle právničky Ulčáka Hany Heroldové se Hušák pokusil na jejím klientovi o podvod. Obdobný názor vyjádřil i právník Dospivy. Kvůli tomu padlo také trestní oznámení.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!