Hušákova éra v Sazce definitivně skončila. Na stole má výpověď

16.6.2011 17:07   |  

Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák dostal dnes oficiálně výpověď. Tu se mu pokusil předat tým insolvenčního správce Josefa Cupky. Právně je prý platná. Tuto skutečnost potvrdila mluvčí Sazky Lenka Tichá. Hušák stál v čele Sazky 16 let.

„Pokusili jsme se mu ji předat přímo. Přestože byl fyzicky přítomný v budově, tak ji nepřevzal. Z našeho právního pohledu však k předání došlo a výpověď platí,“ řekla agentuře Mediafax Tichá. Výši případného odstupného, výpovědní lhůtu ani další podrobnosti však insolvenční správce sdělovat nebude.

Hušák byl už minulé úterý odvolán z funkce generálního ředitele Sazky, této funkce ho zbavil insolvenční správce Cupka. Hušák však i poté zůstal posledním členem představenstva společnosti. Jeho úloha byla však spíše formální, protože od vyhlášení konkurzu nad Sazkou převzal veškeré zásadní pravomoci společnosti právě Cupka. Sám ale ještě tento týden tvrdil, že v představenstvu dál normálně funguje.


Čtěte zde:

Hušák: Jsem pořád ředitelem, dál beru plat, představenstvo funguje

Královské poměry v Sazce: Audi A8, Bentley, Hummer a milionové odměny


Podle pracovní smlouvy by měl Hušák dostat odstupné zhruba 24 milionů korun. Jeho základní měsíční plat převyšoval milion korun a díky dalším požitkům si mohl přijít na 15 milionů korun ročně. Ještě tři měsíce po odvolání může Hušák obývat služební byt Sazky. Není ale jasné, zda a v jaké výši Hušák odstupné dostane, podle Tiché existují pochybnosti o platnosti pracovní smlouvy.

Insolvenční správce také omezil většinu nadstandardních požitků, které vyplývají z Hušákovy manažerské a pracovní smlouvy. „Na základě právní analýzy správce shledal, že většina z těchto požitků byla poskytována v rozporu s dobrými mravy a to zejména za situace, kdy Sazka je v insolvenci právě vinou nekompetentních manažerských rozhodnutí,“ uvedla Tichá s tím, že Hušák odmítl odvolání převzít a tak mu jej insolvenční správce odeslal poštou, napsal dále Mediafax.

Valná hromada Bestsportu bude 24.června

Valná hromada společnosti Bestsport, která je provozovatelem pražské víceúčelové haly O2 arena, se uskuteční 24. června. Bude v sídle společnosti, které je v budově Sazky. Dnes to řekl mluvčí Bestsportu Jan Tuna a dodal, že valná hromada nahrazuje tu, která byla 27. května zrušena. Na programu hromady jsou zprávy představenstva a dozorčí rady, schválení účetní závěrky za rok 2010 či rozdělení zisku.

O tom, zda Bestsport čeká reorganizace, nebo podobně jako sesterská loterijní společnost Sazka skončí v konkurzu, se rozhodne na schůzi věřitelů svolané na 28. června. Mezi členy prozatímního věřitelského výboru Bestsportu je i Sazka. Ve výboru zasednou i společnosti A & CE Auditoři a znalci Praha, KKCG Structured Finance, NLB Factoring a The Bank of New York Mellon.

Insolvenční správkyně společnosti Bestsport Daniela Urbanová uznala 62 pohledávek za celkem 18,55 miliardy korun. Z uznaných pohledávky jsou zajištěné pohledávky za 5,15 miliardy korun, nezajištěné za 13,39 miliardy korun. Největší uznané pohledávky má Sazka za 7,16 miliardy korun, OSZO za 5,26 miliardy korun

Bestsport je vlastněn Občanským sdružením Zelený ostrov (OSZO), které má stejné majitele jako Sazka, tedy sportovní svazy. Bestsport je od počátku května v insolvenci, insolvenční návrh podal sám na sebe koncem března a agent držitelů dluhopisů The Bank of New York Mellon za 5,16 miliardy korun.

Autor: čtk, mkr

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web