Insolvenční správce Sazky předloží věřitelskému výboru dvě nabídky

2.6.2011 16:47   |  

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka předloží podle serveru Aktuálně.cz věřitelskému výboru dvě nabídky, z nichž jedna bude úplně konkrétní. Jedná se o nabídku společnosti Moranda, kterou kontroluje společnost PPF. Server o tom informoval dnes.

Společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, chce poskytnout Sazce úvěr ve výši půl miliardy korun.

Úvěr je rozdělen na dvě etapy. Sazka nejprve získá 200 milionů na akutní potřeby, například na odvrácení hrozby, že přijde o licence na veškerou loterijní činnost, což jí hrozí ve správním řízení vedeném ministerstvem financí. Sazka totiž neuhradila správní poplatky ve výši 66 milionů korun.

Další akutní peníze potřebuje na mzdy zaměstnanců, protože výplatní termín 10. června, jak uvádí server, se blíží. V druhé části úvěru Moranda počítá s částkou zhruba 300 milionů korun.

Firma Moranda je jedním z velkých věřitelů Sazky. Dříve patřila do impéria realitního magnáta Radovana Vítka, který jejím prostřednictvím koupil pohledávku za Sazkou od Komerční banky. Později Vítek Morandu převedl na Kellnerovu PPF.


Čtěte také: Penta nabízí Sazce stamiliony, rozhodne se odpoledne


Druhou nabídku na půjčku Sazce předkládá Penta, ale není tak konkrétní jako v případě Morandy. „Investiční skupiny Penta a E-Invest jsou připraveny Sazce poskytnout prostřednictvím společnosti Gladiolus řádově stovky milionů korun na zabezpečení provozního financování,“ uvedl mluvčí Penty Martin Danko.

Loterijní Sazka je od pondělí 30. května v konkurzu, představenstvo firmy tak ztratilo oprávnění nakládat s majetkem společnosti. Toto oprávnění verdiktem Městského soudu v Praze přešlo na insolvenčního správce loterijní společnosti. Sazka čelila insolvenčnímu řízení od 17. ledna 2011, do úpadku ji soud kvůli mnohamiliardovým dluhům poslal 29. března. Do řízení se Sazkou soudu přihlásilo své pohledávky přes 2000 věřitelů.

Autor: mediafax, mkr

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web