Janoušek je obžalován. Hrozí mu až 18 let vězení

Fotogalerie Po více než roce vyšetřování půjde případ dopravní nehody lobbisty Romana Janouška k soudu. Městské státní zastupitelství v Praze již podalo na podnikatele obžalobu z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí až 18 let vězení.

 Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce Dalších 7 fotografií v galerii
6.5.2013 14:47   |  

Podle policistů Janoušek loni v březnu při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu před sebou. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale autem srazil a ujel. Policie lobbistu dostihla a při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Sraženou ženu později odškodnil, výši odškodnění však obě strany tají.

Policejní rekonstrukce nehody Romana Janouška

Ohrožení pod vlivem návykové látky se Janoušek podle obžaloby dopustil tím, že pod vlivem alkoholu, který vylučoval způsobilost k řízení vozidla, řídil motorové vozidlo a způsobil dopravní nehodu. “Pokusu zločinu vraždy se měl dopustit v nepřímém úmyslu, po spáchání dopravní nehody, v reakci na snahu řidičky poškozeného vozidla tuto nehodu řešit,“ uvedla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Obžalobou se bude zabývat Městský soud v Praze.

Žalobci Janouška původně stíhali pro úmyslné těžké ublížení na zdraví, letos v lednu však jeho čin překvalifikovali. Podle Zenklové má spis 1300 stran, jeho součástí je také 41 kusů CD a DVD.

Vyšetřování, které policistům trvalo déle než rok, se protáhlo kvůli tomu, že se Janoušek několikrát omluvil z opakovaného výslechu, který musel po změně kvalifikace svého skutku absolvovat. Nejprve měl podle svého advokáta chřipku, následně se podrobil operaci hlavy.


O případu čtěte více:

Janoušek dostal za údajné sražení ženy přísnější kvalifikaci

Janoušek je podle znalců za březnovou nehodu plně trestně odpovědný


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web